Winda w Starostwie Powiatowym

Winda w Starostwie Powiatowym oddana do użytku

Winda w Starostwie Powiatowym – 3-piętrowy budynek wreszcie jest dostosowany w pełni dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Winda w Starostwie Powiatowym – wreszcie budynek przy ul. Sienkiewicza doczekał się jej. To znaczne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych i starszych, dla których dotarcie np.na trzecie piętro budynku było nie lada wyzwaniem, a czasem wręcz było niemożliwe.

Oficjalne i uroczyste oddanie do użytku odbyło się wczoraj, 18 września (poniedziałek). Starosta Zawierciański Gabriel Dors wraz z dyrektorem Śląskiego Oddziału PFRON w Katowicach – Janem Wrońskim, a także wicestarostą Pawłem Sokołem – przecięli symboliczną wstęgę.

Ponadto, w uroczystości wzięli udział: Skarbnik Powiatu Halina Mackiewicz, Sekretarz Powiatu Tomasz Dzierżanowski, Bożena Gwizdek – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu, Małgorzata Rzekiecka-Muszyńska – Przewodnicząca Powiatowego Zespołu Do Spaw Orzekania O Niepełnosprawności i Bożena Szydlik – naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie, koordynatorka zespołu ds. dostępności urzędu.

Cała inwestycja trwała niespełna 6 miesięcy – od momentu podpisania umowy (30.12.2022) do 15.06.2023r. Całkowity jej koszt to kwota 721.606,20 zł, w tym dofinansowanie z PFRON wyniosło 150.000,00 zł.

Winda znajduje się od strony ul.Kasprowicza – tuż obok Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Winda wyposażona jest w panel sterujący z oświetleniem LED i komunikaty głosowe. Ponadto, wszystkie przyciski posiadają również oznaczenia w języku Braille’a. Wnętrze windy jest oczywiście klimatyzowane, podłoga jest antypoślizgowa. Zamontowano również poręcze. Ponadto, w windzie znajduje się również przycisk alarmowy, który w razie awarii pozwala połączyć się z Centrum Serwisowym i wezwać pomoc.

Źródło i foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Zobacz Także:

Ukradł terminal sklepowy przy ulicy Aptecznej w Zawierciu

Galeria handlowa w Zawierciu – budowa ruszy jeszcze w tym roku

Retro Zawiercie – czyli Szkoła Towarzystwa Akcyjnego

Komenda PSP w Zawierciu wzbogaciła się o nowy wóz strażacki

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

Pomoc dla Alicji z Zawiercia – dziewczynka wymaga leczenia

„Bezpieczna droga do szkoły” – działania zawierciańskich policjantów

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *