Pomoc dla Alicji z Zawiercia

Pomoc dla Alicji z Zawiercia – dziewczynka wymaga leczenia

Pomoc dla Alicji z Zawiercia – dziewczynka potrzebuje niezbędnych sprzętów, które umożliwią jej lepsze życie.

 

Pomoc dla Alicji z Zawiercia – sprzęt medyczny i rehabilitacyjny to teraz największe potrzeby dziewczynki. Alicja to 4-letnia mieszkanka Zawiercia. Dziewczynka urodziła się z uszkodzonym genem, który spowodował ataksję ataksję móżdżkowo-rdzeniową. Schorzenie, na jakie dopadło dziewczynkę, do tej pory zdiagnozowano jedynie u 49 dzieci na całym świecie. W Polsce – Alicja jest jedynym dzieckiem z tą chorobą. Niestety to nie jedyny problem. W ubiegłym roku u Alicji zdiagnozowano padaczkę. Pierwszy atak dziewczynka miała 1 grudnia 2022 roku. Spowodował on, że trafiła do szpitala, gdzie przez ponad 2,5 miesiąca walczyła o życie na oddziale OIOM. Od tamtego czasu Alicja jest dzieckiem leżącym, podpiętym pod respirator, jest karmiona przez przezskórną endoskopową gastrostomię. Alicja wymaga ciągłej i nieustannej opieki, potrzebuje regularnej rehabilitacji. T wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami – sięgają one ponad 5 tysięcy złotych miesięcznie.

 

Codziennie przyjmuje leki, suplementy, olejki oraz mitoceutyki. Ponadto Ala potrzebuje nowego wózka, który umożliwi jej wyjście na spacer, fotelika samochodowego, a także co wydaje się najważniejsze — łóżka rehabilitacyjnego z materacem przeciwodleżynowym. Wydatki na te sprzęty to (nawet przy uzyskaniu dofinansowania) koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rodzice robią wszystko, aby pomóc córce wrócić do normalnego życia. Jednak koszty jakie to pochłania są ogromne.

 

Dlatego też, prosimy o pomoc, o wsparcie. Każdy kto tylko może choć w najmniejszym stopniu pomóc – może tego dokonać za pośrednictwem zweryfikowanej zbiórki. Wpłaty można dokonywać TUTAJ .

Każda kwota, nawet 1 zł, przybliża dziewczynkę do lepszego życia, a jej rodziców o możliwość ponownego ujrzenia uśmiechu na twarzy córki.

Pomoc dla Alicji z Zawiercia

Źródło i foto: siepomaga.pl

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Komenda PSP w Zawierciu wzbogaciła się o nowy wóz strażacki

Mammografia w Zawierciu – już 13 września pojawi się mammobus

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *