droga do szkoły

„Bezpieczna droga do szkoły” – działania zawierciańskich policjantów

W okresie od 4 do 30 września 2023 r. ruszyły działania zawierciańskich  policjantów pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Od początku tygodnia  trwają  działania zawierciańskich  policjantów z drogówki  pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Więcej funkcjonariuszy spotkamy w rejonie szkół i przejść dla pieszych, które usytuowane są bezpośrednio w ich pobliżu. Tak będzie przez kilkanaście kolejnych dni, bo obecność umundurowanych patroli, to jeden z elementów cyklicznych, corocznych działań Policji.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny. Pamiętać bowiem należy, że to właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu.

 

Policja apeluje do kierowców o przyłączenie się do akcji. Nawiązanie kontaktu wzrokowego i pomachanie do pieszego, który znajduje się w rejonie przejścia dla pieszych. Gest ten może spowodować, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego upewni się wówczas, że jest widoczny dla kierowcy i w bezpieczny sposób przekroczy jezdnię. Liczymy na Was i Waszą współpracę! Zróbmy wszystko, by było bezpieczniej!

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Komenda PSP w Zawierciu wzbogaciła się o nowy wóz strażacki

Mammografia w Zawierciu – już 13 września pojawi się mammobus

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *