Potrącenie rowerzysty w Zawierciu

Potrącenie rowerzysty w Zawierciu – mężczyzna trafił do szpitala

Potrącenie rowerzysty w Zawierciu na ul. Blanowskiej – 75-latek jechał prawidłowo przejazdem dla rowerów. Trafił do szpitala.

 

Potrącenie rowerzysty w Zawierciu – do zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 października chwilę przed godziną 08:00 rano przy ul. Blanowskiej. 68-letnia kobieta kierując samochodem osobowym marki Opel, wyjeżdżając ze strefy zamieszkania – nie zauważyła jadącego prawidłowo rowerzysty. Uderzyła przodem samochodu w rower. W wyniku tego, 75-letni mężczyzna spadł z rowera. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy po zbadaniu rowerzysty – postanowili zabrać go do szpitala na dalsze badania. Policjanci, którzy również byli obecni na miejscu zdarzenia – sprawdzili trzeźwość zarówno kobiety, jak i poszkodowanego rowerzysty – oboje okazali się być trzeźwi. 

Obecnie, policjanci prowadzą czynności w tej sprawie- a konkretnie w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego (art.177 par. 1 Kodeksu Karnego).

Zgodnie z art. 27 Ustawy Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.

Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla pieszych i rowerów lub drogę dla rowerów, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Zobacz także:

Żarciowozy po raz kolejny zawitają do Zawiercia

Operetkowa Baśń dla Dorosłych – koncert Operetka & Musical

Magiczny Koncert Bajki Świata w Zawierciu już w październiku

Kolejny pijany kierowca zatrzymany – miał 2 promile

Koncert inauguracyjny w Zawierciu – Prezydent wręczył nagrody

Wypadek samochodowy w Podzamczu – zderzyły się trzy pojazdy

Usuwanie punktów karnych – powrót do poprzednich przepisów

Budżet obywatelski Zawiercia 2024 – lista zgłoszonych projektów

Nowe boisko wielofunkcyjne w Zawierciu – pozyskano dofinansowanie

Agnieszka Mrozińska w MOK Zawiercie – spektakl “Sielska wpadka”

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *