Wypadek samochodowy w Podzamczu

Wypadek samochodowy w Podzamczu – zderzyły się trzy pojazdy

Wypadek samochodowy w Podzamczu – udział wzięły trzy samochody, z czego dwa zderzyły się czołowo.

 

Wypadek samochodowy w Podzamczu – do zdarzenia doszło w czwartek, 12 października około godziny 16:00 przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Bursztynowej. W wypadku udział wzięły trzy samochody osobowe. Dwa z nich zderzyły się czołowo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż jadący Fiatem w stronę Kiełkowic 27-latek usiłował skręcić w ulicę Bursztynową. W tym celu zwolnił, aby ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka pojazdowi. Jadący za Fiatem 22-latek kierujący Oplem nie dostosował prędkości i aby uniknąć zderzenie z Seicentem – zjechał na przeciwny pas. Wtedy to wjechał czołowo pod nadjeżdżającego z naprzeciwko Forda, którym podróżował 67-latek.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jedynie 67-latek trafił do szpitala. Obecnie trwają czynności w sprawie tego zdarzenia, jednak policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Policja apeluje, aby prowadząc samochód uważnie obserwować sytuację na drodze. Wystarczy chwila zagapienia i może dojść do tragedii. Podobnie jak w tej sytuacji – gdyby kierowca Opla zachował większą czujność na drodze – nie doszłoby do zdarzenia. Tym bardziej obecna pora roku nie sprzyja sytuacji na drogach – szybciej zapada zmrok, deszcz powoduje, że nawierzchnia staje się śliska, do tego dochodzą spadające liście, które również zmniejszają przyczepność na drodze.

Zgodnie z art. 177 § 1 kodeksu karnego, sprawca wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała (średni i lekki uszczerbek na zdrowiu), podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Usuwanie punktów karnych – powrót do poprzednich przepisów

Budżet obywatelski Zawiercia 2024 – lista zgłoszonych projektów

Nowe boisko wielofunkcyjne w Zawierciu – pozyskano dofinansowanie

Konflikt w ZGK zażegnany – udało się dojść do porozumienia

Niska zdawalność prawa jazdy w Zawierciu

Kampania Policji #ZnamTeNumery ma zwiększyć bezpieczeństwo seniorów

Sezon grzewczy w Zawierciu 2023/2024 rusza od dziś

Remont MOK Zawiercie będzie możliwy – Prezydent pozyskał ogromne dofinansowanie

Policja poszukuje rowerzysty, który uszkodził samochód

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *