Policyjna akcja "Prędkość"

Policyjna akcja “Prędkość” prowadzona dzisiaj w całej Polsce

Policyjna akcja “Prędkość” prowadzona jest dzisiaj, 20 września (środa) w całym kraju. Policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne.

 

Policyjna akcja “Prędkość” to cykliczna akcja policji, której celem jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. I tak prowadzona jest w dniu dzisiejszym na terenie całego kraju. Oprócz statycznych punktów prędkości, policjanci dokonują również kontroli z wykorzystaniem pojazdów policyjnych wyposażonych w wideorejestratory. Najwięcej kontroli przeprowadza się w punktach szczególnie niebezpiecznych, w których dochodzi do częstych wypadków, a także w rejonie przejść dla pieszych.

Działania te mają na celu wyeliminowanie przekraczania prędkości, głównie w terenie zabudowanym, gdzie bardzo często dochodzi do łamania przepisów przez piratów drogowych. Nowe przepisy pozwalają obecnie zatrzymać przez mundurowych prawo jazdy na okres 3 miesięcy kierowy, który dopuści się przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Działania wpisują się w obchodzony w dniach 16-22 września 2023 r., Europejski Tydzień Mobilności, prowadzony pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), pod wymownym hasłem „Żyj i ratuj życie”, koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Przypominamy, iż bezpieczna prędkość to również taka, która jest dostosowana do panujących na drodze warunków – w tym atmosferycznych, jak również do natężenia ruchu. Zbliża się jesień, kiedy to pogoda jest różna – dzień jest coraz krótszy i warunki na drogach często są bardzo trudne. Dlatego tak ważne jest, aby zachować na drodze zdrowy rozsądek i rozwagę.

Bądźcie czujni i rozważni. Szerokiej drogi

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie / motofakty.pl

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *