Pijany kierowca wjechał do rowu

Pijany kierowca wjechał do rowu – grozi mu do 2 lat więzienia

Pijany kierowca wjechał do rowu -miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i  usiłował uciec z miejsca zdarzenia.

 

Pijany kierowca wjechał do rowu w Biskupicach. Do zdarzenia doszło w środę 19 lipca o godzinie 23:40. Kierowca samochodu osobowego marki Honda z niewyjaśnionych przyczyn wjechał do rowu. Na miejsce wezwano policję z Ogrodzieńca. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna w stanie nietrzeźwym, bez butów, na widok policji zaczął uciekać. Policjanci jednak udaremnili jego ucieczkę – mężczyzna szybko został złapany. Okazało się również, że mężczyzna prosił o pomoc przypadkowych ludzi o pomoc w wyciągnięciu samochodu z rowu. 40-letni mieszkaniec z Dąbrowy Górniczej w organizmie miał 2,3 promila alkoholu. Został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!
  • Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.
  • W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
  • Ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na okres 15 lat.
  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Już w poniedziałek wielkie otwarcie ROSSMANNA

Jurajskie Spotkania Wspinaczkowe – Poziom 511 zaprasza

Pomoc dla Pani Sylwii – kobieta wymaga kosztownej rehabilitacji

III Zawierciański Piknik Militarny już za nieco ponad tydzień

Konar drzewa spadł na mężczyznę w Zawierciu

Nie zostawiaj dziecka w aucie – akcja “Naturalnie, że chronimy”

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *