Nie zostawiaj dziecka w aucie

Nie zostawiaj dziecka w aucie – akcja “Naturalnie, że chronimy”

Nie zostawiaj dziecka w aucie. “Naturalnie, że chronimy”- to akcja policji, której celem jest uświadomienie, że nagrzany samochód może być śmiertelnym zagrożeniem

 

Nie zostawiaj dziecka w aucie . “Naturalnie, że chronimy”- policja Zawiercie przyłącza się do akcji. Wszystko w trosce o nasze zdrowie i życie dzieci, ale również czworonogów, które często podróżują z nami w okresie wakacji. Niestety, często zdarza się, że w ferworze wakacyjnego szaleństwa zapominamy i pozostawiamy w nagrzanym samochodzie dzieci, ale również zwierzęta, idąc np.do sklepu. Trzeba pamiętać, że nagrzany samochód w upalny dzień jest śmiertelnym niebezpieczeństwem. Bardzo szybko się bowiem nagrzewa. Ponadto, szyby  samochodowe są doskonałym izolatorem temperatury w środku – nawet jeśli samochód znajduje się w cieniu to i tak jest w nim niemalże jak w piekarniku. Pozostawienie w takim aucie psa może mieć tragiczne konsekwencje.

Sytuacja ta dotyczy oczywiście nie tylko zwierząt – notorycznie zdarza się, że rodzice pozostawiają w samochodzie śpiące dziecko, bo ” wyskoczą tylko na chwilkę do sklepu”, zostawiając np.uchyloną lekko szybę. Nic bardziej mylnego – samochód nagrzewa się w tempie błyskawicznym i nawet uchylona szyba nie zmniejszy zagrożenia. Zachowanie takie może prowadzić do przegrzania organizmu ( niezwykle niebezpiecznego), ale przede wszystkim do śmierci.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stworzyli plakat, który ma zobrazować sytuację i uzmysłowić powagę problemu. Policjanci bowiem każdego roku w okresie wakacji otrzymują mnóstwo zgłoszeń o pozostawionym w samochodzie dziecku czy psie.

Reagujmy! Widząc pozostawione w rozgrzanym samochodzie dziecko lub zwierzę natychmiast skontaktujmy się ze służbami ratunkowymi, wybierając numer alarmowy 112. Pamiętajmy też, że w przypadku, gdy widzimy, że ich życie jest zagrożone, możemy wybić szybę, nie czekając na pomoc służb. Nie poniesiemy wówczas odpowiedzialności za zniszczone mienie.

 

Naturalnie,że chronimy policja Zawiercie

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie / mamotoja.pl

Zobacz Także:

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu latem pęka w szwach

Szef kuchni Grzegorz Miśta z Zawiercia w finale Bocuse d’Or

Znęcał się nad psami – grozi mu teraz do 5 lat więzienia

Szpital w Zawierciu online – wyniki odbierzesz bez wychodzenia z domu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *