Memoriał Michała Mikody

Memoriał Michała Mikody w Zawierciu

Już  14 maja w Zawierciu, odbędzie się Memoriał Michała Mikody. W programie wydarzenia są m.in. rajd rowerowy na dystansie 26,5 km, rajd biegowy na dystansie 5 km, rajd pieszy/nordic walking i bieg z przeszkodami.

 

W niedzielę 14 maja odbędzie się Memoriał Michała Mikody. W programie wydarzenia są m.in. rajd rowerowy na dystansie 26,5 km, rajd biegowy na dystansie 5 km, rajd pieszy/nordic walking i bieg z przeszkodami.

Dodatkowo zaplanowano m.in. pokazy strażackie, pokazy sztuk walki, konkurs dla jednostek OSP z pierwszej pomocy, zajęcia z pierwszej pomocy dla dorosłych i dzieci, pokazy sprzętu medycznego i karetek, Stoisko Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Zawierciu z darmowymi masażami, znakowanie rowerów i miasteczko ruchu drogowego, a także trenażery rowerowe.

 

Jak informują organizatorzy

Celem wydarzenia jest przede wszystkim uczczenie pamięci o strażaku i ratowniku medycznym, Michale Mikodzie. W trakcie zawodów odbędzie się zbiórka dla dzieci osieroconych przez funkcjonariuszy mundurowych – wspieramy Fundacja Dorastaj z Nami.

Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Zawiercia Łukasza  Konarskiego

Michał Mikoda był naczelnik OSP Ogrodzieniec oraz  wieloletnim ratownikiem pogotowia ratunkowego w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Katowicach oraz firmie Jura Rescue Med z Zawiercia.

 

Michał Mikoda zginął w tragicznym wypadku

19 marca tuż przed godziną 15 w Zawierciu doszło do strasznego wypadku. Na skrzyżowaniu ulic Siewierskiej i Kromołowskiej doszło do zderzenia karetki z samochodem ciężarowym. Niestety, kierowcy ambulansu, Michała Mikody nie udało się uratować.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Memoriał Michała Mikody

Zobacz Także:

Przed nami pierwsza edycja SILENT DISCO w Zawierciu – ZMIANA TERMINU

Przebudowa peronów Zawierciu – wygodniej i bezpieczniej na stacji

Do Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu zawitali niepełnosprawni- Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Powstaną mieszkania w Zawierciu – podpisano umowę

Zawiercie – dyżury aptek w Maju 2023

Majówka w Zawierciu okazała się prawdziwym hitem

Wiemy Kto wystąpi podczas Święta Kupały w Łazach

Akredytacja dla Szpitala w Zawierciu – powód do dumy

Zespół Enej gwiazdą Święta Gminy Ogrodzieniec

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Hitowe transfery na horyzoncie w Zawierciu ?

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *