Akredytacja dla Szpitala w Zawierciu

Akredytacja dla Szpitala w Zawierciu – powód do dumy

Akredytacja dla Szpitala w Zawierciu – to prawdziwy powód do dumy. Zawierciańska lecznica w czołówce placówek w Polsce.

 

Akredytacja dla Szpitala w Zawierciu przyznana została przez Centrum Monitorowania Jakości. Zawierciańska lecznica uzyskała aż 88% ze 100%. To imponujący wynik. Dla porównania – ostatnia akredytacja przyznana dla Szpitala w Zawierciu w 2018 roku wynosiła 76%. Obecnie tylko 15 placówek jest lepszych od zawierciańskiego szpitala.

Obecnie, aby uzyskać akredytację, zawierciański szpital został solidnie wzięty pod lupę. Wizytatorzy “badali” dane szpitala z ostatnich trzech lat.  Podczas ostatnich starań o akredytację bowiem – sprawdzano je jedynie z ostatniego półrocza. Sprawdzali oni tak naprawdę wszystkie oddziały szpitalne – prowadzoną tam dokumentację medyczną, ochronę danych osobowych, BHP, ochronę przeciwpożarową i wiele innych. Zwrócili się również do personelu i pacjentów w celu dogłębnej analizy sytuacji szpitala.

Warto nadmienić, iż standardy, jakie są sprawdzane podczas udzielania akredytacji dotyczą takich działów jak : opieka nad pacjentem, prawa pacjenta, kontrola zakażeń, zabiegi i znieczulenia, farmakoterapia, laboratorium, diagnostyka obrazowa, odżywianie pacjentów, zarządzanie kadrami, zarządzanie informatyką.

Zdobycie takiej akredytacji jest bardzo ważne również z punktu widzenia pacjentów. Jednym słowem – pobyt w szpitalu akredytowanym jest jeszcze bezpieczniejszy.

Zdobycie akredytacji nie byłoby możliwe, gdyby  nie działalność personelu, jego ciągłe doszkalanie. Szpital bowiem dba o rozwój pracowników poprzez szereg różnorodnych szkoleń, niezbędnych do zapewniania pacjentom opieki medycznej na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie jest z pracownikami z Ukrainy – Dyrekcja szpitala bowiem dobrowolnie organizuje kursy języka polskiego dla nich, aby ułatwić im odnalezienie się w polskiej rzeczywistości.

 

Źródło i foto: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Zobacz Także:

Prawo jazdy w Zawierciu – pierwsze egzaminy już w maju

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację – teraz czas na OAiIT

Mieszkańcy Zawiercia słabo znają swoich radnych i ich działalność

Wiemy, kto zagra podczas zawierciańskiej majówki!

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *