Święta Kupały w Łazach

Wiemy Kto wystąpi podczas Święta Kupały w Łazach

Wiemy Kto wystąpi podczas Święta Kupały w Łazach, czyli Dni Łaz 2023. Koncerty odbędą się tradycyjnie nad zalewem Mitręga w Łazach.

 

Kilka dni temu w mediach społecznościowych, pojawiła się informacja kto wystąpi podczas Święta Kupały w Łazach. Impreza odbędzie się w sobotę 1 lipca w tej samej lokalizacji co zazwyczaj, czyli na terenie przy Zalewie Miejskim na Mitrędze. Kto wystąpi podczas imprezy?

Nad zalewem Miejskim  usłyszymy  przeboje między innymi zespołu  Piersi oraz piosenkarki, autorki  tekstów i kompozytorki  Lanberry

 

Zespół Piersi powstał w 1984 roku z inicjatywy wokalisty Pawła Kukiza, gitarzysty Rafała Jezierskiego, basisty Zbigniewa Moździerskiego oraz perkusisty Andrzeja Olszewskiego. Do 2013 roku funkcję lidera Piersi pełnił Paweł Kukiz wraz z którym w składzie formacja zarejestrowała dziewięć wydawnictw, a także wylansowała między innymi takie przeboje jak “Maryna”, “Zośka”, “Całuj mnie” i “O, Hela”. Ówczesną twórczość zespołu charakteryzowały prześmiewcze teksty, poruszające kwestie społeczne, kulturalne i polityczne w Polsce. W ich twórczości od zawsze dominował rock oraz pop-rock. Ostatnia płyta zespołu pod nazwą “Płyta jarmarczno-rockowa” ukazała się 16 sierpnia 2019 roku. W obecnym składzie zespołu znajdują się: Marek „Mały” Kryjom – wokal wspierający, gitara, instrumenty perkusyjne, harmonijka ustna, Adam „Asan” Asanow – wokal prowadzący, Zbigniew „Dziadek” Moździerski – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, wokal wspierający, Adam „Hans” Kłos – gitara, wokal wspierający,, Marcin „Manio” Papior – perkusja, Marcin „Rospor” Respondek – puzon, Erwin Żebro – trąbka.

 

 

Lanberry, a właściwie Małgorzata Uściłowska dała się nam poznać w 2015 roku za sprawą singla Podpalimy świat. Rok później wydała swój debiutancki album, a w 2017 startowała w preselekcjach do Eurowizji z singlem Piątek. W 2018 roku ukazał się drugi album Lanberry – miXtura, za który dostała nominacje do Fryderyka. Na ten moment dyskografię artystki zamyka wydany w 2020 longplay Co gryzie panią L. W przerwie od pisania tekstów na własne płyty Małgosia znajduje też czas, aby stworzyć coś dla innych artystów.

 

 

Szczegółowy program godzinowy zostanie ogłoszony już wkrótce.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Przed nami pierwsza edycja SILENT DISCO w Zawierciu – ZMIANA TERMINU

Przebudowa peronów Zawierciu – wygodniej i bezpieczniej na stacji

Do Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu zawitali niepełnosprawni- Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Powstaną mieszkania w Zawierciu – podpisano umowę

Zawiercie – dyżury aptek w Maju 2023

Majówka w Zawierciu okazała się prawdziwym hitem

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *