Stara Łaźnia w Zawierciu

Do Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu zawitali niepełnosprawni- Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Do Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu w piątek, 5 maja zawitali niepełnosprawni, aby świętować Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Do Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu w piątek 5 maja zawitali niepełnosprawni. Wszystko za sprawą Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Co roku bowiem właśnie 5 maja obchodzone są te dwa święta. Celem obu tych świąt jest przypomnienie i uświadomienie, że osoby niepełnosprawne (nie tylko ruchowo, ale także intelektualnie) mają takie samo prawo do aktywnego życia społecznego i zawodowego. Właśnie z tej okazji zorganizowano w Galerii Stara Łaźnia uroczystość. Udział w niej wzięli uczniowie z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Zawierciu. Obecni byli także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawierciu, a także przedstawiciele Klubu Senior +, Klubu Integracji Pokoleniowej, Dziennego Domu Senior +. Czas umilali Bronisław Grenda i Krzysztof Miśniakiewicz, którzy zadbali o stronę muzyczną spotkania.

Ponadto, w uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście : Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie Justyna Miszczyk,  Pełnomocnik Prezydenta Zawiercia do spraw Osób z Niepełnosprawnościami Pana Damian Madejski, Dyrektor MOPS Zawiercie Martyna Tyszczak-Sołtysik, Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej w MOPS Monika Wierzbicka.

Atmosfera podczas spotkania była doskonała. Nie zabrakło dobrych humorów, uśmiechów, słodkiego poczęstunku i doskonałej zabawy.

Zobacz Także:

Powstaną mieszkania w Zawierciu – podpisano umowę

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację – teraz czas na OAiIT

Mieszkańcy Zawiercia słabo znają swoich radnych i ich działalność

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

 

 

 

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *