Powstaną mieszkania w Zawierciu

Powstaną mieszkania w Zawierciu – podpisano umowę

Powstaną mieszkania w Zawierciu – podpisano umowę z wykonawcą, który wybuduje pięć bloków mieszkalnych.

 

Powstaną mieszkania w Zawierciu – Firma Remar Budownictwo Sp. z o.o. wybuduje pięć bloków mieszkalnych przy ul. Dożynkowej. 26 kwietnia bowiem prezes zarządu  spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa SMS z Jędrzejowa – Przemysław Cielecki , podpisał umowę z wykonawcą. Podczas podpisania umowy władze miasta reprezentowała Justyna Miszczyk – wiceprezydent Miasta Zawiercie.  Inwestycja, za którą odpowiada Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa SMS, realizowana jest przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości, który reprezentuje Skarb Państwa. Z kolei środki na inwestycję pochodzą między innymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Nowe mieszkania w Zawierciu- a konkretnie 145 lokali mieszkalnych powstanie przy ul. Dożynkowej.

Wszystko dzięki powstałej spółce SIM SMS. Jest to Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, która realizuje budownictwo społeczne. To program dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania.  Dla osób, których dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie. Z kolei dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu.

Miasto Zawiercie stało się jedynym z udziałowców spółki, dzięki czemu na terenie naszego miasta powstanie 145 tanich mieszkań czynszowych.

Dokładnie plan zakłada budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych na działkach o nr ewid.  200/39, 200/165, 200/398 i 200/400 obręb 241602_1.0005 Kromołów, jednostka  ewidencyjna 241602_1 Miasto Zawiercie, powiat Zawiercie, województwo  śląskie, z instalacjami wewnętrznymi, z infrastrukturą towarzyszącą oraz  uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu, obejmująca:

  • Budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych (6 kondygnacyjnych) składających się łącznie z 74 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 3786,00 m2.
  • Budowę jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (6 kondygnacyjnego)  składającego się łącznie z 40 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 2070,00 m2.
  • Budowę jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (4 kondygnacyjnego)  składającego się łącznie z 16 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 884,00 m2.
  • Budowę jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (4 kondygnacyjnego)  składającego się łącznie z 15 mieszkań o zakładanej łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 804,00 m2.

Jakie korzyści daje najem z SIM :

  • możliwość zamieszkania w SIM bez konieczności zaciągania wysokiego kredytu;
  • nawet o połowę niższe stawki czynszu niż na rynku komercyjnym;
  • dla najemców będących jednocześnie partycypantami, możliwość w przyszłości rozliczenia partycypacji w czynszu (tzw. „wakacje czynszowe”, dzięki którym najemca przez czas określony w umowie, będzie płacił nawet 20% niższy czynsz);
  • możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie lat).

 

Zobacz Także:

Szpital w Zawierciu przejdzie modernizację – teraz czas na OAiIT

Mieszkańcy Zawiercia słabo znają swoich radnych i ich działalność

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *