Zaatakował ratowników medycznych

Zaatakował ratowników medycznych podczas transportu

Zaatakował ratowników medycznych- odpowie teraz za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.

 

Zaatakował ratowników medycznych podczas transportu do szpitala. Do sytuacji doszło w minioną sobotę, kiedy to do Pilicy wezwano kartkę pogotowia. Pomocy potrzebował mężczyzna na przystanku autobusowym – miał widoczny uraz głowy i zawroty. Medycy stwierdzili, że konieczne będzie przewiezienie mężczyzny do szpitala. 57-latek był również pod wpływem alkoholu. Podczas transportu, mężczyzna stawiał opór – chciał wymusić wulgarnymi wyzwiskami wobec ratowniczki wypuszczenie go z karetki. Kiedy to nie przyniosło żądanego efektu, 57-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, uderzył kobietę w okolice oka, po czym groził, że ją zabije. Na miejsce wezwano patrol policji. Karetka znajdowała się na przystanku przy ul. Paderewskiego w Zawierciu. Z uwagi na agresywne zachowanie pacjenta, nie był możliwy dalszy transport.

Po przyjeździe policji i konsultacji medycznej – mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za znieważenie funkcjonariusza publicznego, groźby oraz naruszenie nietykalności ratowniczki i spowodowanie u niej lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Znieważenie – to kara do 1 roku pozbawienia wolności, z kolei groźby do kara do 2 lat więzienia.

Oprócz tego, za zmuszanie do zaniechania działań ratowniczych, których mężczyzna również się dopuścił – kodeks karny przewiduje do 3 lat więzienia.

 

Foto: KPP Zawiercie

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek w Sierpniu 2023

Spektakle teatralne w Zawierciu i nie tylko – jesień w mieście zapowiada się ciekawie

Pomagamy Alicji z Zawiercia – trwa zbiórka na leczenie dziewczynki

25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy – zachowaj rozsądek na drodze

Święto Gminy Ogrodzieniec 2023. Trzy dni z gwiazdami

Koncern CMC w USA – mikro huta zacznie działać w 2025 roku

Szlagier Best Festiwal w Zawierciu – plejada śląskich wykonawców

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *