Pomagamy Alicji z Zawiercia

Pomagamy Alicji z Zawiercia – trwa zbiórka na leczenie dziewczynki

Pomagamy Alicji z Zawiercia – sprzęt medyczny i rehabilitacyjny to teraz największe potrzeby 4-letniej dziewczynki, która urodziła się z uszkodzonym genem.

 

Pomagamy Alicji z Zawiercia. Dziewczynka urodziła się z uszkodzonym genem – 4-letnia mieszkanka Zawiercia wymaga kosztownej rehabilitacji i drogiego sprzętu medycznego. Wszystko po to, aby mogła lepiej żyć.

Alicja urodziła się z uszkodzonym genem, który spowodował ataksję ataksję móżdżkowo-rdzeniową. Schorzenie, na jakie dopadło dziewczynkę, do tej pory zdiagnozowano jedynie u 49 dzieci na całym świecie. W Polsce – Alicja jest jedynym dzieckiem z tą chorobą. Niestety to nie jedyny problem. W ubiegłym roku u Alicji zdiagnozowano padaczkę. Pierwszy atak dziewczynka miała 1 grudnia 2022 roku. Spowodował on, że trafiła do szpitala, gdzie przez ponad 2,5 miesiąca walczyła o życie na oddziale OIOM. Od tamtego czasu Alicja jest dzieckiem leżącym, podpiętym pod respirator, jest karmiona przez przezskórną endoskopową gastrostomię. Alicja wymaga ciągłej i nieustannej opieki, potrzebuje regularnej rehabilitacji. T wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami – sięgają one ponad 5 tysięcy złotych miesięcznie.

Codziennie przyjmuje leki, suplementy, olejki oraz mitoceutyki. Ponadto Ala potrzebuje nowego wózka, który umożliwi jej wyjście na spacer, fotelika samochodowego, a także co wydaje się najważniejsze — łóżka rehabilitacyjnego z materacem przeciwodleżynowym. Wydatki na te sprzęty to (nawet przy uzyskaniu dofinansowania) koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Rodzice robią wszystko, aby pomóc córce wrócić do normalnego życia. Jednak koszty jakie to pochłania są ogromne. Dlatego też zorganizowano zbiórkę środków na leczenie dziewczynki. Nie możemy pozostać obojętni na losy Alicji.

Dlatego też prosimy o wsparcie zbiórki – ile kto może, liczy się każdy grosz, każda złotówka. Zbiórka trwa na stronie siepomaga.pl -> TUTAJ

Liczymy na Was i na Wasze dobre serca !!!

Ponadto, na terenie Miasta Zawiercie również pojawiły się puszki, do których można wrzucać pieniądze. 

Zebrane środki zostaną przekazane rodzicom dziewczynki na zaspokojenie jej codziennych potrzeb – dadzą szansę na lepsze życie. Do tej pory puszki znajdują się Urzędzie Miasta, w MOK Zawiercie oraz w Interfit Club Zawiercie. Sukcesywnie, puszek będzie więcej – w kolejnych lokalizacjach w mieście.

W akcję bardzo aktywnie zaangażował się Damian Madejski – Pełnomocnik Prezydenta Zawiercia ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Kinga Kazek – Młodzieżowa Zastępczyni Prezydenta Zawiercia.

Pomagamy Alicji z Zawiercia

 

Link do zbiórki : siepomaga.pl – Alicja Gajek

 

Foto: siepomaga.pl / UM Zawiercie

 

Zobacz Także:

25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy – zachowaj rozsądek na drodze

Święto Gminy Ogrodzieniec 2023. Trzy dni z gwiazdami

Koncern CMC w USA – mikro huta zacznie działać w 2025 roku

Szlagier Best Festiwal w Zawierciu – plejada śląskich wykonawców

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *