Ogrodzieniec 2023

Święto Gminy Ogrodzieniec 2023. Trzy dni z gwiazdami

Święto Gminy Ogrodzieniec  2023 odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia. Wśród gwiazd estrady zobaczymy Strachy na Lachy, Dżem, Enej oraz Czadoman.

 

Święto Gminy Ogrodzieniec 2023 – W piątek na scenie zobaczymy zespoły Strachy na Lachy oraz Dżem. 

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Longin Bartkowiak, perkusista Rafał Kuzyn Piotrowiak i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Od tamtej pory formacja wydała kilka albumów – każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji, Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki.

 

 

Dżem – polska grupa muzyczna grająca rocka i blues. Zaliczana jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej (blues rock). Nazwa zespołu pochodzi od jamu – zbiorowego muzykowania, improwizowania na zaproponowany temat, popularnego między innymi wśród zespołów grających jam rocka, jak np. Grateful Dead czy The Band.

 

W sobotę przed ogrodzieniecką publicznością wystąpi Enej  oraz Czadoman.

Grupa Enej to polski zespół rockowo – folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie.

Artyści stanowią mieszankę różnorodną kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy. Kamień z napisem LOVE”, „Zagubiony”, „Symetryczno-liryczna” czy „Tak smakuje życie” – między innymi te radiowe hity będzie można usłyszeć już 5 sierpnia  podczas corocznego wydarzenia zorganizowanego w ramach święta  gminy Ogrodzieniec.

 

Kolejną gwiazdą, która wystąpi podczas  Święto Gminy Ogrodzieniec 2023 będzie gwiazda Disco Polo Czadoman, czyli tak naprawdę Paweł Dudek. To wokalista wykonujący muzykę disco polo i dance. Swoją solową karierę rozpoczął w 2013 roku, natomiast wcześniej był wokalistą zespołu muzycznego Arena, który grał muzykę rockową.  Muzyk znany jest z utworów takich  jak Ruda tańczy jak szalona, Chodź na kolana.

Dokładny program wydarzenia przedstawimy tu.

 

Ogrodzieniec 2023

 

Foto: jura.slaskie.travel

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

 

Zobacz Także:

Koncern CMC w USA – mikro huta zacznie działać w 2025 roku

Szlagier Best Festiwal w Zawierciu – plejada śląskich wykonawców

Pijany kierowca wjechał do rowu – grozi mu do 2 lat więzienia

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *