25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy – zachowaj rozsądek na drodze

25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy – Kierowco, że nie jesteś sam na drodze- pamiętaj o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

 

25 lipca Dzień Bezpiecznego Kierowcy – zachowaj rozsądek i pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze.

Kierowco, pamiętaj o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego :

Dostosuj prędkość do warunków na drodze. Pamiętaj, że nie zawsze prędkość dopuszczalna jest prędkością bezpieczną. Warto zwrócić uwagę na warunki panujące na drodze oraz warunki atmosferyczne i czasem lepiej zdjąć nogę z gazu.

Zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu

Zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność, zmniejsz prędkość i ustąp pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu i znajdującemu się na przejściu.

Bezpieczny odstęp to taki, który zapewni bezpieczne zatrzymanie pojazdu. Policja przypomina – na autostradzie, drodze ekspresowej kierujący pojazdem jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący. Np. przy prędkości 100km/h odstęp nie może być mniejszy niż 50m .

Kieruj pojazdem tylko, gdy jesteś trzeźwy – nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkohol. Pijany kierowca nie tylko popełnia przestępstwo. Przede wszystkim stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze dla siebie, ale również dla innych użytkowników drogi. 

 

Źródło i foto: policja.pl

 

Zobacz Także:

Święto Gminy Ogrodzieniec 2023. Trzy dni z gwiazdami

Koncern CMC w USA – mikro huta zacznie działać w 2025 roku

Szlagier Best Festiwal w Zawierciu – plejada śląskich wykonawców

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *