Xawier z Zawiercia potrzebuje pomocy

Xawier z Zawiercia potrzebuje pomocy – chłopiec wymaga kosztownej rehabilitacji

Xawier z Zawiercia potrzebuje pomocy – chłopiec od urodzenia cierpi na szereg chorób. Wymaga przez to kosztownego leczenia i rehabilitacji.

 

Xawier z Zawiercia potrzebuje pomocy. Chłopiec ma 12 lat, urodził się z zamartwicą urodzeniową, bez wykształconego przełyku- który zaraz po urodzeniu został mu zrekonstruowany. Niestety, oprócz tego chłopiec cierpi na szereg innych chorób – zaburzenia ze spectrum autyzmu, niedoczynność tarczycy, astmę oskrzelową, niedosłuch, astygmatyzm, refluks żołądkowo-przełykowy z nietolerancją laktozy i fruktozy, zapalenie żołądkowo-jelitowe i jelita grubego, stłuszczenie wątroby, skoliozę, płaskostopie i koślawość kolan.

Od 7 miesiąca życia Xawier jest pod opieką szeregu specjalistów. Wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji i specjalnie dostosowanych do jego potrzeb metod kształcenia. Obecnie chłopiec uczęszcza do normalniej szkoły, jednak jest to dla niego znaczne utrudnienie – chociażby przez afazję, na którą cierpi. Rodzice chłopca walczą dla niego o miejsce w szkole przystosowanej do osób z niepełnosprawnościami.

Miesięczne koszty leków i rehabilitacji oscylują w granicach 10 tys złotych. To ogromna kwota dla rodziców chłopca. Właśnie z tego powodu powstała zrzutka. Chłopiec wymaga również przeszczepu wątroby – jednak aby tego dokonać, należy wykonać koszmarnie drogie badanie genetyczne. Bez tego Xawier nie zostanie zakwalifikowany do przeszczepu.

W związku z tym, w imieniu rodziców chłopca prosimy wszystkich o pomoc. Liczy się tak naprawdę każda złotówka. Każdy grosik może sprawić, że żady kolejny dzień będzie łatwiejszy.

Środki można wpłacać tutaj: pomagam.pl

Xawier z Zawiercia potrzebuje pomocy

 

Źródło i foto: pomagam.pl

Zobacz Także:

Zawierciańska policja podsumowała sylwester i Nowy Rok na drogach powiatu zawierciańskiego

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w MOK Zawiercie

Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu – Szpital wprowadza nowoczesne soczewki

Zawiercie – dyżury aptek w Styczniu 2024

Policja podsumowała święta na drogach województwa śląskiego – zobaczcie statystyki

Zmiany w Wydziale Komunikacji – nowe zasady rejestracji pojazdów

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *