powiatu zawierciańskiego

Zawierciańska policja podsumowała sylwester i Nowy Rok na drogach powiatu zawierciańskiego

W miniony dłuższy weekend związany z Sylwestrem i Nowym Rokiem na drogach powiatu zawierciańskiego  pracowała większa liczba policjantów ruchu drogowego, prewencji i wydziału kryminalnego.

 

Ostatni weekend minionego oraz pierwszy dzień nowego roku na drogach powiatu zawierciańskiego minęły spokojnie, choć nie obyło się bez zdarzeń. Policjanci w tym czasie obsłużyli 16 kolizji. Doszło też do 1 wypadku

Dodatkowo policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w poniedziałek 1.01.2023 po południu 54-latka z powiatu ostrowskiego, który kierował autem mając 0,28 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, przed sądem odpowie za kierowanie autem po użyciu alkoholu.

W trakcie długiego weekendu mundurowi ujawnili także 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny najwyższy wynik przypadł 24-latkowi zatrzymanemu w sobotę po godzinie 20:00 w Zawierciu na ulicy księdza Kardynała Wyszyńskiego. Mężczyzna mając prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował seatem.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w MOK Zawiercie

Darmowa korekcja wzroku w Zawierciu – Szpital wprowadza nowoczesne soczewki

Zawiercie – dyżury aptek w Styczniu 2024

Policja podsumowała święta na drogach województwa śląskiego – zobaczcie statystyki

Zmiany w Wydziale Komunikacji – nowe zasady rejestracji pojazdów

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *