Uroczyste pasowanie

Uroczyste pasowanie na czytelnika w SP1

13 kwietnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy IA. Spotkanie poprowadziły uczennice klasy VIB, Oliwia i Natalia.

 

W czwartek 13 kwietnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy IA. Wprawdzie wśród pierwszaków są tacy, którzy już we wrześniu wypożyczyli swoje pierwsze lektury, ale podczas spotkania w szkolnej bibliotece zostali oficjalnie pasowani wielką kredką i otrzymali dyplomy czytelnika, a także książki pt. “Pierwsze Abecadło” z kampanii społecznej Instytutu Książki “Mała książka – wielki człowiek”.

Zanim jednak pierwszoklasiści otrzymali swoje upominki, musieli rozwiązać baśniowe zadania. Czworo uczniów stworzyło Baśniową Drużynę, której zadaniem było odnalezienie ukrytego skarbu. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ aby tego dokonać, musieli uzyskać cztery wskazówki od czterech postaci baśniowych i odczytać miejsce ukrycia skarbu na mapie.

 

W roli wspomnianych postaci wystąpiły uczennice klasy IIA. Pozostali uczniowie rozwiązywali baśniowy quiz online. Pytania okazały się dość trudne, jednak wspólnymi siłami szybko zdobywali kolejne punkty.  

Ostatnim punktem programu było uroczyste pasowanie i wręczenie uczniom upominków.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – udostępnij i podaj dalej

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji

Napad na sklep w Kromołowie – sprawca usłyszał zarzuty

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *