Udostępnił środki

Udostępnił środki psychotropowe dwóm 14-latkom. Został zatrzymany

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który udostępnił środki psychotropowe dwóm 14-latkom. Dziewczyny trafiły do szpitala, a ich życie było zagrożone. Mieszkaniec powiatu myszkowskiego usłyszał już zarzuty.

 

Udostępnił środki psychotropowe dwóm 14-latkom. Poniedziałek, 28 sierpnia. O całym zajściu zawierciańskich policjantów zawiadomiła matka jednej z nastolatek. Kobieta w godzinach wieczornych zauważyła, że córka jest blada, ospała i jest z nią utrudniony kontakt. Natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy.

Dziewczyna przyznała, że wraz z koleżanką, której podała tylko imię i nazwisko, zażyła jakieś tabletki. Na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia. 14-latka trafiła do szpitala. Z uwagi na to, że nie wiadomo było, w jakim stanie jest druga dziewczyna, policjanci musieli działać szybko.

Mundurowi ustalili, gdzie mieszka nastolatka i pojechali pod jej adres zamieszkania. Matka dziewczyny była zaskoczona wizytą policjantów, od których dowiedziała się, że córka zażyła środki psychoaktywne. Dopiero po chwili, gdy weszła do pokoju dziewczyny, potwierdziła, że i ona potrzebuje pomocy. 14-latka również została przewieziona do szpitala.

Z przekazanych przez nastolatki informacji wynikało, że tabletki, które przyjęły, otrzymały od mężczyzny spotkanego w parku. Miał to być 25-letni znajomy jednej z nich.

Zawierciańscy kryminalni zweryfikowali pozyskane informacje i dwa dni później zatrzymali mieszkańca powiatu myszkowskiego. Przeciwko mężczyźnie wszczęto śledztwo.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Został objęty policyjnym dozorem. Za udzielenie substancji psychotropowych małoletnim 25-latkowi grozi do 8 lat więzienia. Natomiast przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat izolacji.

 

Nastolatki opuściły już szpital.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Komenda PSP w Zawierciu wzbogaciła się o nowy wóz strażacki

Mammografia w Zawierciu – już 13 września pojawi się mammobus

Zawiercie – dyżury aptek we Wrześniu 2023

Pomoc dla Alicji z Zawiercia – dziewczynka wymaga leczenia

„Bezpieczna droga do szkoły” – działania zawierciańskich policjantów

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *