Schronisko dla zwierząt w Zawierciu

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu latem pęka w szwach

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu w okresie wakacyjnym pęka w szwach. Nie porzucaj swojego czworonożnego przyjaciela.

 

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu w okresie lata i wakacji pęka w szwach. Powodem tego jest jedynie ludzka bezmyślność i wygoda. Bo po co narażać się na koszty i kłopoty ( według właścicieli zwierzaków) i zabierać czworonoga na wymarzony urlop. Niestety, z biegiem lat kreatywność ludzka w tym zakresie coraz bardziej się rozwija. I to jest właśnie zatrważające. Pracownicy schroniska spotkali się już z przeróżnymi pomysłami ludzi, którzy chcą na czas wakacji “zdjąć z siebie odpowiedzialność opieki nad czworonogiem”. I dotyczy to nie tylko psów, kotów, ale również żółwi, papug i wielu wielu innych. Zwierzęta są nie tylko przywiązywane do drzew lub po prostu wypuszczane na wolność. Przykładem może być sytuacja, w której to dwójka opiekunów uknuła w ich mniemaniu – spisek idealny. Kobieta oddaje swojego psa jako bezdomnego, by po tygodniu jej partner usiłował go odebrać ze schroniska jako zaginionego biedaka, którego cały czas poszukiwał. To tylko jeden z wielu przykładów sytuacji, jakie są w stanie wymyślić ludzie. 

Przypominamy jednak, iż porzucenie czworonoga to przestępstwo i grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za porzucenie ze szczególnym okrucieństwem okres ten może wydłużyć się nawet do 5 lat. Dodatkowo dochodzi do tego grzywna w wysokości od 1000 do 100 000 zł oraz zakaz posiadania zwierząt.

Apelujemy zatem do wszystkich posiadaczy czworonogów ( i nie tylko) o rozsądek, ale przede wszystkim o odrobinę człowieczeństwa. Zwierzęta też czują – to nie są zabawki !

 

Źródło i foto: Schronisko Zawiercie

Zobacz Także:

Szef kuchni Grzegorz Miśta z Zawiercia w finale Bocuse d’Or

Znęcał się nad psami – grozi mu teraz do 5 lat więzienia

Szpital w Zawierciu online – wyniki odbierzesz bez wychodzenia z domu

Mężczyźni udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Lato w Zawierciu 2023- alpaki i mnóstwo innych atrakcji w mieście

Kaufland w Zawierciu zaprasza do udziału w bezpłatnym badaniu

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *