Znęcał się nad psami

Znęcał się nad psami – grozi mu teraz do 5 lat więzienia

Znęcał się nad psami w Szczekocinach – teraz odpowie za ten czyn, zagrożony karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Znęcał się nad psami w Szczekocinach – 69-letni mieszkaniec tej miejscowości odpowie teraz za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem i znęcanie. się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem była śmierć. O sytuacji, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zostali poinformowani w lipcu ubiegłego roku. Wówczas mężczyzna nie przyznał się do winy – zmieniał wersję wydarzeń. Policjanci jednak szybko ustalili, iż zgłoszenia sąsiadów są prawdziwe. Okazało się, że jeszcze tego samego dnia, mieszkaniec Szczekocin gonił z widłami swojego psa. Gdy zagonił go do obory i zamknął drzwi, sąsiedzi słyszeli przeraźliwe skomlenie. Po chwili pies wybiegł ze  budynku, ale kilka metrów dalej padł na ziemię. Wtedy to mężczyzna zabrał psa i porzucił w krzakach. Policjanci odnaleźli truchło. Znaleźli również wychudzonego i zagłodzonego innego psa na terenie posesji mężczyzny. Psa natychmiast zabrano do schroniska, jednak niestety- zwierzę nie przeżyło transportu – padło z wygłodzenia.

Wobec mężczyzny wszczęto dochodzenie. Biegli ustalili, iż pierwszy pies padł w wyniku doznanych obrażeń ( został godzony widłami). Drugi pies również padł ze względu na obrażenia mechaniczne i wycieńczenie.

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie- usłyszał już zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czego skutkiem była śmierć. Teraz to sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Zobacz Także:

Szpital w Zawierciu online – wyniki odbierzesz bez wychodzenia z domu

Mężczyźni udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Lato w Zawierciu 2023- alpaki i mnóstwo innych atrakcji w mieście

Kaufland w Zawierciu zaprasza do udziału w bezpłatnym badaniu

Mężczyźni udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Hulajnogi elektryczne w Zawierciu – marka Tier od dziś w mieście

Za nami Urodziny Zawiercia 2023 – trzy dni świetnej zabawy

Lato w mieście Lipiec 2023 – Alpaki w Zawierciu

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *