Kaufland w Zawierciu

Kaufland w Zawierciu zaprasza do udziału w bezpłatnym badaniu

Kaufland w Zawierciu wraz z  partnerami  Geneva Trust i LUX MED – zapraszają mieszkanki do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym.

 

Kaufland w Zawierciu już 11-12  lipca zaprasza do udziału w bezpłatnym badaniu w mobilnym punkcie badań mammograficznym, który będzie się  znajdował na  parking Kaufland przy ul. Ignacego Paderewskiego 10 . Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED)

 

Zobacz także:

Lato w Zawierciu 2023- alpaki i mnóstwo innych atrakcji w mieście

Hulajnogi elektryczne w Zawierciu – marka Tier od dziś w mieście

Za nami Urodziny Zawiercia 2023 – trzy dni świetnej zabawy

Zawiercie – dyżury aptek w Lipcu 2023

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *