Posiadali narkotyki i broń

Posiadali narkotyki i broń, dokonali kradzieży z włamaniem- usłyszeli zarzuty

Posiadali narkotyki i broń. Oprócz tego policja zabezpieczyła również przedmioty pochodzące z kradzieży. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Usłyszeli już zarzuty.

 

Posiadali narkotyki i broń. Policjanci z zawierciańskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oprócz tego, posiadali również przedmioty pochodzące z kradzieży. Dokonali oni bowiem dwa dni wcześniej kradzieży z włamaniem.

Mowa tutaj o dwóch mężczyznach – 24-latki i 31-latku. Policjanci z komendy powiatowej policji w Zawierciu zatrzymali w ostatnim czasie dwóch mężczyzn, który mieli być w posiadaniu narkotyków. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań w Zawierciu przy ul. Paderewskiego. Po przeszukaniu samochodu osobowego marki Fiat (należącego do krewnej 24-latka) znaleziono nieznaczne ilości amfetaminy oraz innych substancji psychoaktywnych. Ponadto, w samochodzie znajdowała się również broń palna wraz z amunicją. Oprócz tego, zabezpieczono również przedmioty, które dwa dni wcześniej skradziono z jednego z mieszkań na terenie Zawiercia.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymania. Usłyszeli zarzuty. 31-latek usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem – i przyznał się do niego. Z kolei 24-latek oprócz tego samego zarzutu, przyznał się także do zarzucanego mu posiadania broni palnej z 24 sztukami amunicji – na którą nie miał pozwolenia, jak również do posiadania narkotyków.Wobec niego zastosowano areszt tymczasowy i trafił on do zakładu karnego. 31-latek zaś został objęty dozorem policyjnym.

Przypominamy!

  • Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
  • Z karą do 8 lat pozbawienia wolności musi liczyć się ten, kto posiada broń palną lub amunicję bez wymaganego zezwolenia.
  • Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat izolacji.

Źródło i foto : KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu

Ruszyła zbiórka na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla mieszkanki Zawiercia

SOR w Zawierciu przejdzie modernizację

Kolejny odcinek obwodnicy Zawiercia – ruszył przetarg

Kompleks handlowo-usługowy w Zawierciu – budowa idzie pełną parą

Ukradł terminal sklepowy przy ulicy Aptecznej w Zawierciu

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *