Policja zatrzymała sprawcę przemocy domowej

Policja zatrzymała sprawcę przemocy domowej – mężczyzna znęcał się nad matką

Policja zatrzymała sprawcę przemocy domowej – 36-letni mieszkaniec Zawiercia znęcał się nad swoją matką. Trafił do aresztu.

 

Policja zatrzymała sprawcę przemocy domowej na terenie Zawiercia. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 15 lutego. Do jednego z mieszkań na terenie miasta wezwano patrol policji. Zgłoszenie miało dotyczyć pobicia kobiety, co potwierdzili przybyli na miejsce policjanci. Okazało się bowiem, iż 36-latek już nie pierwszy raz podniósł rękę na swoją 67-letnią matkę. Sytuacja trwała już od roku. Mężczyzna notorycznie wszczynał awantury, bił i szarpał matkę oraz groził jej pozbawieniem życia. Ponadto, ukradł z jej domu również sprzęty o łącznej wartości przekraczającej 1 tysiąc złotych.

To jednak nie wszystko co zarzucono mężczyźnie. Okazało się bowiem, że jest on również sprawcą kradzieży, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w sklepach na terenie miasta, gdzie ukradł perfumy, alkohol i artykuły chemiczne i spożywcze. Ponadto, na swoim koncie ma również włamanie do jednego z mieszkań na terenie Zawiercia.

Mężczyzna został zatrzymany, a prokurator zastosował wobec niego areszt tymczasowy – spędzi tam najbliższe 2 miesiące. Usłyszał już zarzuty: 17 wykroczeń kradzieży towarów o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych, kradzieży sprzętów z domu matki, włamania do mieszkania oraz znęcania się nad swoją matką. 36-latek przyznał się jednak jedynie do kradzieży ze sklepów.

Za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad osobą najbliższą grozi mu kara  do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Policja zatrzymała złodzieja samochodów – mężczyzna trafił za kraty

Policja w Zawierciu podsumowała swoją pracę w roku 2023

Prelekcje policji w zawierciańskich szkołach – omawiali kwestie bezpieczeństwa

Jurajscy Rycerze w nowym składzie zagrali mecz z Enea Czarni Radom

Zawiercie – dyżury aptek w Lutym 2024

Za usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu – grozi mu wieloletnie więzienie

Wystawa chochołów w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu już dostępna dla zwiedzających

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *