Nowy tomograf w zawierciańskim szpitalu

Nowy tomograf w zawierciańskim szpitalu już dostępny dla pacjentów

Nowy tomograf w zawierciańskim szpitalu – to sprzęt wart ponad 2,7 mln złotych. Wyposażony jest w sztuczną inteligencję.

 

Nowy tomograf w zawierciańskim szpitalu to sprzęt wyposażony w sztuczną inteligencję. Dzięki wbudowanej kamerze 3D- sztuczna inteligencja automatycznie pozycjonuje pacjenta, po dokładnym określeniu jego aktualnego ułożenia, wysokości i kształtu. 

Ponadto, w urządzeniu tym zastosowano specjalną technologię zmniejszająca dawkę promieniowania pochłanianego przez pacjenta – technologię ASiR-V.

Nowy tomograf komputerowy jest doskonale zintegrowany z systemem informatycznym szpitala, co przekłada się szybszy dostęp do wyników badań przez lekarzy. To z kolei wpływa na jeszcze szybszą i dokładniejszą diagnostykę. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu, badania będą trwać zdecydowanie krócej – co jest dużym komfortem dla pacjenta. Badania za pośrednictwem nowego tomografu pozwolą na szybszą diagnostykę wielu schorzeń – m.in. nowotworów, chorób neurologicznych czy urazów. Sprzęt ten dostępny będzie nie tylko dla pacjentów szpitala, ale również w ramach kontraktu NFZ w trybie ambulatoryjnym ( czyli ze skierowaniem od lekarza specjalisty na tomografię komputerową).

To kolejny etap unowocześniania diagnostyki obrazowej w naszym szpitalu. Przypomnę, że w ubiegłym roku uruchomiliśmy pracownie rezonansu magnetycznego, od 2020 r. działa także zmodernizowana pracownia RTG z nowym sprzętem, posiadamy także nowoczesny, cyfrowy mammograf – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu Piotr Zachariasiewicz.

Zakup nowego tomografu komputerowego to koszt wysokości ponad 2,7 mln złotych. Został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: XI REACT – EU. Działanie: 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia.

Źródło i foto: Szpital Powiatowy w Zawierciu

 

Zobacz Także:

Karambol w Zawierciu – zderzyło się 6 samochodów

Parada psów w Zawierciu – to już 5.edycja

Policja zatrzymała nieletnich złodziei – kradli w jednej ze szkół

Śpiewające fortepiany w Zawierciu – odbędzie się koncert inauguracyjny

Remont w Szpitalu w Zawierciu – nowy OAiIT

Program In Vitro w Zawierciu będzie już niebawem realizowany

Nowe mieszkania komunalne w Zawierciu na osiedlu TAZ

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *