Karambol w Zawierciu

Karambol w Zawierciu – zderzyło się 6 samochodów

Karambol w Zawierciu – do zderzenia 6 samochodów doszło na ulicy Paderewskiego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Karambol w Zawierciu – do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 października na ulicy Paderewskiego ( DK-78) około godziny 10:00.

Z ustaleń policji wynika, iż sprawcą zdarzenia był kierujący samochodem ciężarowym 61-latek. Nie zachował on bezpiecznej odległości od jadącego przed nic samochodu osobowego marki Volkswagen i uderzył w jego tył. Ten z kolei w wyniku siły uderzenia uderzył w auto przed sobą. I tak efektem domina – w ten sam sposób uszkodzone zostały kolejne trzy pojazdy. Na szczęście nikt z kierujących ani pasażerów nie ucierpiał.

Policja zatrzymała 5 dowodów rejestracyjnych- renault, volkswagena, forda, opla i seata. Sprawca zdarzenia – 61-latek, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto powędrowało 10 punktów karnych.

Przez 2 godziny ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.

Policja stale apeluje do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę, ale również o zachowanie należytej odległości – przede wszystkim bezpiecznej. Jak widać – nie tylko na autostradach brak zachowania odległości może być zabójczy. W tym przypadku obyło się bez ofiar, jednak również w ruchu miejskim należy pamiętać, że zachowanie odpowiedniej odległości od pojazdu jadącego przed nami zapewni bezpieczeństwo nam samym i innych uczestnikom drogi.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Parada psów w Zawierciu – to już 5.edycja

Policja zatrzymała nieletnich złodziei – kradli w jednej ze szkół

Śpiewające fortepiany w Zawierciu – odbędzie się koncert inauguracyjny

Remont w Szpitalu w Zawierciu – nowy OAiIT

Program In Vitro w Zawierciu będzie już niebawem realizowany

Nowe mieszkania komunalne w Zawierciu na osiedlu TAZ

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *