Policja zatrzymała nieletnich złodziei

Policja zatrzymała nieletnich złodziei – kradli w jednej ze szkół

Policja zatrzymała nieletnich złodziei – dwaj nastolatkowie na “łowy” wybrali się do jednej z zawierciańskich szkół średnich. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

 

Policja zatrzymała nieletnich złodziei – a konkretnie dwóch 15-latków. Do zdarzenia doszło w minioną środę w jednej z zawierciańskich szkół średnich. W tym dniu w szkole tej odbywały się zawody sportowe. Okazję wykorzystało dwóch 15-letnich uczniów innej szkoły średniej. W trakcie trwających zawodów, weszli do szatni, w której splądrowali plecaki uczniów. Ukradli telefony komórkowe (o wartości łącznej ok. 3,5 tys.złotych), dwie legitymacje szkole, pieniądze (40 zł).

Kolejnego dnia bowiem policja otrzymała zgłoszenie o tym fakcie, jednak chłopcy nie chcieli podać powodu wizyty. Nauczyciele zauważyli ich również w szkole już dzień wcześniej. Jak się okazało, chwilę przed ich zatrzymania ponownie doszło do kradzieży w szkole. Tym razem łupem padły słuchawki bezprzewodowe, pieniądze (90zł) i rogalik. Wszystkie te przedmioty zostały znalezione przy jednym z nastolatków. Obaj przyznali się do kradzieży również pozostałych przedmiotów. Wskazali nawet miejsce, gdzie pozbyli się tych, których nie mogli sprzedać w lombardzie. I faktycznie – policjanci odnaleźli w korycie Warty skradzione przedmioty.

O całej sytuacji zostali powiadomieni opiekunowie nastolatków, jak również sąd rodzinny. To bowiem teraz od sądu zależy dalszy los nastolatków – mogą wobec nich zostać zastosowane środki wychowawcze, środki lecznicze, a nawet środek poprawczy (zgodnie z Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich).

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Śpiewające fortepiany w Zawierciu – odbędzie się koncert inauguracyjny

Remont w Szpitalu w Zawierciu – nowy OAiIT

Program In Vitro w Zawierciu będzie już niebawem realizowany

Nowe mieszkania komunalne w Zawierciu na osiedlu TAZ

Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu

Ruszyła zbiórka na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla mieszkanki Zawiercia

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *