SP 6 z Zawiercia

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w SP 6 z Zawiercia

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z SP 6 z Zawiercia również przyłączyli się do obchodów tych dni.

 

W klasach wychowawcy przeprowadzili lekcje na temat tolerancji i życzliwości. Uczniowie wykonali piękne prace, które przedstawiały słoneczka symbolizujące przyjaźń, zgodę i wyrozumiałość.

– My już od dzisiaj  ruszyliśmy w świetlicy z zajęciami obejmującymi ten temat. Tolerancja to przede wszystkim szacunek, akceptacja odmienności, uznanie bogactwa różnorodności kultur w świecie, umiejętność słuchania i komunikowania się. Rozmawialiśmy z wychowawcami na temat odmienności, pozytywnych i negatywnych postaw oraz uczuć, które są przez nie wywoływane. Wykonaliśmy prace, które przedstawiały słoneczka symbolizujące przyjaźń, zgodę i wyrozumiałość – czytamy w komunikacie SP 6 z Zawiercia

 

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w SP 6 z Zawiercia

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Państwa członkowskie UNESCO przyjęły m.in. Deklarację Zasad Tolerancji. Artykuł I tej deklaracji brzmi:

“Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.”

 

Zobacz także

Zawiercie – dyżury aptek w listopadzie 2022

Kabaret Młodych Panów w Zawierciu zaprezentuje swój najnowszy program

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu połączony z akcją charytatywną

Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki. Jak pomóc?

Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu

31.Finał WOŚP w Zawierciu – ruszyła rejestracja wolontariuszy

Ponad 23 kolizje oraz 6 nietrzeźwych kierujących w “Wszystkich Świętych”

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *