31.Finał WOŚP w Zawierciu

31.Finał WOŚP w Zawierciu – ruszyła rejestracja wolontariuszy

31.Finał WOŚP w Zawierciu – ruszyła rejestracja wolontariuszy. Finał odbędzie się 29 stycznia 2023 roku.

 

31.Finał WOŚP w Zawierciu – ruszyła rejestracja wolontariuszy. Rejestracji można dokonywać  TUTAJ .

Wolontariuszem może zostać zarówno osoba pełnoletnia, jak również osoby nieletnie. W tym drugiem przypadku konieczna jest jednak zgoda rodzica / opiekuna prawnego.

Celem najbliższego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy . Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia. Jednak już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

Przypominamy również, iż podczas zeszłorocznego finału zebrano aż 224 376 706,35 zł. Środki te pozwoliły na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

Źródło i foto : wosp.org.pl

 

Zobacz także:

Zawiercie – dyżury aptek w listopadzie 2022

Ponad 23 kolizje oraz 6 nietrzeźwych kierujących w “Wszystkich Świętych”

Retro Zawiercie – czyli Szkoła Towarzystwa Akcyjnego

Zawiercie – dyżury aptek w listopadzie 2022

Front robót Pyrzowice – Zawiercie przechodzi na odcinek Siewierz

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *