poniedziałek wielkanocny

Koszmarny pożar w poniedziałek wielkanocny . Nie żyje mężczyzna

W poniedziałek wielkanocny w Zawierciu przy ulicy Harcerskiej doszło do zapalenia się wnętrza domu jednorodzinnego.

 

W poniedziałek wielkanocny w Zawierciu przy ulicy Harcerskiej doszło do zapalenia się wnętrza domu jednorodzinnego. W budynku przebywała jedna osoba, 60-letni mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

– Dostaliśmy informację o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Zawiercie. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba może być poszkodowana – mówi asp. Grzegorz Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych wody. Jednego do wewnątrz podanego przez ratowników wraz z przeszukaniem budynków i drugiego z zewnątrz. W trakcie działań odnaleziono jedną osobę poszkodowaną, którą ewakuowano na zewnątrz i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W dalszej części nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru, przelaniu pogorzeliska, sprawdzeniu pod kątem węgla. Niestety w wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba. Był to sześćdziesięciodwuletni mężczyzna – wyjaśnia asp. Grzegorz Nowak.

 Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Zawiercie – dyżury aptek w Kwietniu 2023

Pepco w powiecie zawierciańskim otwiera kolejny sklep

MOK w Zawierciu zmienia się nie do poznania. Co nowego powstało?

Potrzebna pomoc dla zawiercianina – udostępnij i podaj dalej

Wychowanek Warty Zawiercie zadebiutował w AS Roma

Coraz bliżej przeprowadzki zawierciańskiego Wydziału Komunikacji

Napad na sklep w Kromołowie – sprawca usłyszał zarzuty

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *