lentilkowe światy

Za nami finisaż wystawy „Skrzypek – lentilkowe światy”

W Galerii Stara Łaźnia odbył się finisaż wystawy malarstwa „Skrzypek – lentilkowe światy” Grzegorza Skrzypka. Prace artysty można było podziwiać do 19 maja 2023 roku.

 

18 maja w Galerii Stara Łaźnia odbył się finisaż wystawy malarstwa „Skrzypek – lentilkowe światy” Grzegorza Skrzypka. Wystawę mieszkańcy Zawiercia, mogli podziwiać od 14 kwietnia 2023 roku.

Na początku finisażu, mogliśmy poznać sylwetkę Grzegorza Skrzypka autora prac.

Grzegorz Skrzypek urodził się w Sosnowcu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i jednym z założycieli i członków grupy malarskiej “MESSAGE”.To także nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej.

Następnie autor prac odpowiadał na wiele  ciekawych pytań dotyczących jego twórczości, ale najczęściej zadawanym pytanie było m.in. skąd pomysł na twórczość „koniostworka”

 

– Wszystko zaczęło się od pierwszego bardzo smutnego  „koniostworka”. Potem już pojawiały się pary i całe stada. Kolorystyka także zaczęła ulegać zmianie. Tworzenie jest tym, co człowiek czuje. Jeśli artysta ma jakieś trudne chwile w życiu, jego malarstwo może być trochę smutne. Teraz atmosferę wesołości, która panuje w moim domu, przelewam na obrazy. Prace, które obecnie tworzę, są pełne koloru i szczęścia. Mam taką teorię, że „koniostworki” przynoszą radość. One mają pozytywną energię i magię, która odmienia życiemówił utalentowany artysta.

 

Galeria Stara Łaźnia to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Zawiercia. Znajduje się w niej stała wystawa kryształów oraz czasowe wystawy twórców znanych w regionie, jak i w całym kraju.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

 

Zobacz Także:

Pan Marek z Zawiercia potrzebuje naszej pomocy w walce o zdrowie

Wkrótce 108. Urodziny Miasta Zawiercie

Wiemy kto wystąpi podczas święta gminy Ogrodzieniec 2023

Przed nami pierwsza edycja SILENT DISCO w Zawierciu – ZMIANA TERMINU

Przebudowa peronów Zawierciu – wygodniej i bezpieczniej na stacji

Tajemniczy nieznajomy z Ogrodzieńca zdemaskowany przez zawierciańskich policjantów

Co będzie się działo podczas Dnia Dziecka w Zawierciu?

The Strings w Zawierciu – męska komedia teatralna już niebawem w MOKu

Wiemy Kto wystąpi podczas Święta Kupały w Łazach

Przebudowa peronów Zawierciu – wygodniej i bezpieczniej na stacji

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *