OSP Zawiercie – Karlin

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Zawiercie – Karlin

Za nami Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Zawiercie – Karlin oraz poświęcenie nowego budynku remizy.

 

  W sobotę, 5 sierpnia  na terenie strażnicy OSP Zawiercie – Karlin, odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault. Wóz, który przekazany został jednostce 27 marca 2023 roku, uprzednio służył Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Przekazanie auta nie byłoby możliwe, gdyby nie nadbryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki PSP ,  st. bryg. Artur Łągiewka, Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu oraz  Komendant Gminny  Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zawierciu  Damian Gawron

Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków.

Głos zabrali  zaproszeni goście podkreślając rangę wydarzenia i życząc strażakom, aby efektywnie nieśli pomoc i bezpiecznie wracali z akcji do domów.

 

Samochód, który otrzymała Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie bez wątpienia przyczyni się do zapewnienia w większym stopniu bezpieczeństwa mieszkańcom, a strażakom do bardziej profesjonalnego prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Nie byłoby tego samochodu gdyby nie ludzie dobrej woli.

 

Sam wóz bojowy nikogo nie uratuje, tu potrzeba dzielnych, zdeterminowanych strażaków i taka jest straż w Karlinie.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Program “Moja woda” – zyskaj nawet do 6 tys złotych

Alpaki z Jury w Zawierciu – ponownie odwiedzą Bulwary

Okradł sklepy w Zawierciu na 7 tysięcy złotych. Usłyszał 7 zarzutów

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *