Potrzebna pomoc dla policjanta

Potrzebna pomoc dla policjanta – mężczyzna stracił dom w pożarze

Potrzebna pomoc dla policjanta z Gliwic. Mężczyzna w pożarze stracił cały dobytek swojego życia, został bez dachu nad głową.

 

Potrzebna pomoc dla policjanta z Gliwic . Asp. sztab. Jacek Kasper stracił w pożarze cały dorobek swojego życia – cały dom. Do zdarzenia doszło 3 września (niedziela). Tego feralnego dnia około godziny 13:00 doszło do pożaru jego domu w Sośnicowicach. Pożar najpierw pojawił się w wiatach garażowych sąsiadujących ze sobą budynków. Potem, już bardzo szybko rozprzestrzenił się na dalszą część budynku – niszcząc wszystko co miał na swojej drodze- włącznie z samochodami. Akcję gaśniczą prowadziło aż 14 zastępów z Gliwic oraz ochotnicy. W tym czasie w domu znajdowała się żona pana Jacka – Rozalia wraz z 3-miesięczną córką Nadią. Na szczęście udało się im w porę uciec z budynku.

Pożar był tak ogromny, że zniszczenia jakie spowodował, prawdopodobnie uniemożliwią jego odbudowę. A jeśli nawet uda się tego dokonać – to koszty będą ogromne. Niestety, pan Jacek wraz z swoją rodziną – żoną i czwórką dzieci (3 miesiące, 8,12 i 14- lat) zostali bez dachu nad głową, bez niczego – tylko w tym co mieli na sobie.

Dlatego potrzebna jest pomoc. Czy to na odbudowę, czy na zupełnie nowe miejsce zamieszkania – będą potrzebne ogromne środki finansowe. Rodzina nie dysponuje takowymi.

Dlatego też odbędzie się Ogólnopolski Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej kobiet i mężczyzn – IPA CUP 2023 pod hasłem “Pomagamy i Chronimy”.

Turniej odbędzie się w Warszawie 28 października 2023 roku w Hali Sportowej CRS Bielany ul. Lindego 20 oraz Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki ul. Staffa 3/5.

Środki zebrane podczas turnieju ( m.in. wpisowe od uczestników 400 zł) zostaną przekazane na rzecz pomocy dla pana Jacka i jego rodziny.

Organizatorami są : Biuro Komunikacji Społecznej oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA, Region IPA Centralne Biuro Śledcze oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Ponadto, zorganizowano również zweryfikowaną zbiórkę pieniędzy. Każdy kto tylko ma możliwość, proszony jest o wpłatę – chociażby kilku złotych. Tak naprawdę każda nawet złotówka to już pomoc.

Link do zbiórki : szczytny-cel.pl/z/sosnicowice

Nie bądźmy więc obojętni na ludzką krzywdę – każdy kto może – proszony jest o pomoc.

Źródło i foto : KPP Zawiercie / szczytny-cel.pl

Zobacz także:

Potrącenie rowerzysty w Zawierciu – mężczyzna trafił do szpitala

Żarciowozy po raz kolejny zawitają do Zawiercia

Operetkowa Baśń dla Dorosłych – koncert Operetka & Musical

Magiczny Koncert Bajki Świata w Zawierciu już w październiku

Kolejny pijany kierowca zatrzymany – miał 2 promile

Koncert inauguracyjny w Zawierciu – Prezydent wręczył nagrody

Wypadek samochodowy w Podzamczu – zderzyły się trzy pojazdy

Usuwanie punktów karnych – powrót do poprzednich przepisów

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *