Ponad 40 mandatów dla pieszych

Ponad 40 mandatów dla pieszych – podsumowanie akcji policji “Bezpieczny pieszy”

Ponad 40 mandatów dla pieszych – zatrważające statystyki policyjnej akcji “Bezpieczny pieszy”. W akcji wzięli również strażnicy miejscy.

 

Ponad 40 mandatów dla pieszych i łącznie blisko 70 wykroczeń, kilka wniosków o ukaranie skierowano do sądu – to skutki akcji “Bezpieczny pieszy”, którą prowadzili policjanci z zawierciańskiej prewencji w czwartek, 11 stycznia na terenie miasta. W akcji wzięła również udział Straż Miejska z Zawiercia.

Celem akcji było zapobieganie i zwalczanie zachowań na drogach, które mogą spowodować zagrożenie dla pieszych. Dlatego też policjanci kontrolowali przede wszystkim okolice przejść dla pieszych. To tutaj bowiem dochodzi najczęściej do wypadków z udziałem pieszych. Kierowcy najczęściej wyprzedzają przy przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa, z kolei piesi – przechodzą w miejscach niedozwolonych.

Czwartkowe działania ujawniły aż 68 wykroczeń, z czego aż 44 popełnili piesi. 42 pieszych przechodziło przez drogę w miejscu niedozwolonym.

Wśród kierowców również ujawniono kilku omijających przepisy – 14 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 5 wyprzedzało na przejściach dla pieszych. Jeden kierowca natomiast postanowił ominąć pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pieszemu pierwszeństwa właśnie na pasach. 15 kierowców otrzymało mandat karny, 2 otrzymało pouczenie. Z kolei do sądu skierowano aż 7 wniosków o ukaranie.

Policjanci wręczali również odblaski, które na drodze po zmroku są naprawdę bardzo pomocne.

Policja apeluje zarówno do pieszych, jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach – tym bardziej teraz, kiedy drogi są śliskie i szybciej zapada zmrok, a widoczność często jest bardzo ograniczona.

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Nowa linia kolejowa z rekordową ilością pasażerów – Koleje Śląskie podsumowały grudzień

Sprawca przemocy domowej zatrzymany – znęcał się też nad dzieckiem

Nowe autobusy w powiecie zawierciańskim – Sprawdź nowe połączenia

Obwodnica Zawiercia na półmetku. Inwestycja zakończy się w 2025 roku

NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński – już 19 stycznia w Zawierciu!

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *