Powiecie Zawierciańskim

Podsumowanie działań „Prędkość” w Powiecie Zawierciańskim

Policjanci z drogówki przyłączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość” w Powiecie Zawierciańskim.

 

Funkcjonariusze zawierciańskiej drogówki przeprowadzili działania prewencyjne „Prędkość” w Powiecie Zawierciańskim. Wiosna nieodłącznie wiąże się ze wzmożonym ruchem kołowym na drogach. Ładna pogoda zachęca nie tylko do podróży, ale również do spacerów i coraz częstszej jazdy na jednośladach. Z tego powodu zawierciańscy  policjanci postanowili wziąć pod lupę zachowania kierujących pojazdami, by sprawdzić, czy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

Podczas przeprowadzonych kontroli, mundurowi skontrolowali blisko 93 pojazdów. Aż w 79 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 41 razy w rejonie przejść dla pieszych. 65 kierowców zostało ukaranych mandatami, a 14 pouczono.

 

– Zatrzymano także 2 prawa jazdy. W Biskupicach 19-letni kierujący BMW jechał z prędkością 103 km/h. W Zawierciu na ulicy Myśliwskiej kierująca Infinity 48-latka na liczniku miała 102 km/h. W obu przypadkach dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Obydwoje kierujący zostali ukarani mandatami w wysokości 1,5 tys. zł. Każde z nich otrzymało także 13 punktów karnych .Prawo jazdy zatrzymane zostało także 46-letniemu kierowcy daewoo tico, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, jechał ulicą Zegadłowicza w Zawierciu.Mundurowi ujawnili też 3 inne wykroczenia drogowe i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnychinformuje zawierciańska drogówka

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

 

Zobacz Także:

Pan Marek z Zawiercia potrzebuje naszej pomocy w walce o zdrowie

Wkrótce 108. Urodziny Miasta Zawiercie

Wiemy kto wystąpi podczas święta gminy Ogrodzieniec 2023

Przed nami pierwsza edycja SILENT DISCO w Zawierciu – ZMIANA TERMINU

Przebudowa peronów Zawierciu – wygodniej i bezpieczniej na stacji

Tajemniczy nieznajomy z Ogrodzieńca zdemaskowany przez zawierciańskich policjantów

Co będzie się działo podczas Dnia Dziecka w Zawierciu?

The Strings w Zawierciu – męska komedia teatralna już niebawem w MOKu

Wiemy Kto wystąpi podczas Święta Kupały w Łazach

Przebudowa peronów Zawierciu – wygodniej i bezpieczniej na stacji

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *