Piknik charytatywny dla Michała

Piknik charytatywny dla Michała Mętlaka z Zawiercia

Piknik charytatywny dla Michała Mętlaka z Zawiercia odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 15:00 w Parku Miejskim.

 

Piknik charytatywny dla Michała to inicjatywa uczestników Klubu Integracji Pokoleniowej, przy współpracy Fundacji Słoneczko. Odbędzie się również dzięki wsparciu osób dobrego serca w niedzielę, 27 sierpnia w Parku Miejskim w Zawierciu w godzinach 15:00 – 18:00.

Zawierciański Klub Integracji Pokoleniowej to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie poprawy relacji międzypokoleniowej w mieście Zawiercie. Relacje te są podstawą funkcjonowania każdego społeczeństwa. Celem działalności Klubu jest poznanie problemów i oczekiwań osób starszych, niepełnosprawnych i młodego pokolenia.

“Piknik Charytatywny dla Michała” to piknik na rzecz zawiercianina – Michała Mętlaka.

W trakcie pikniku zaplanowano wiele atrakcji:

Występy artystyczne, m.in.:

* Izabela Grzyb

* Krystian Bartosz

* Bronisław Grenda i Krzysztof Miśniakiewicz

* Zespół SEXTREME

* Mateusz Pająkiewicz

* Janina Straszak UTW

* Zespół M-Formal

* Oliwia Migoń

* Ryszard Mizera

* Ksiądz Sebastian Kosecki

* pokazy Jujitsu – Klub Sportów Walki Arashi

* konkurs “Jaka to Melodia ?” dla uczestników pikniku

* tenis stołowy z KS VIRET CMC ZAWIERCIE

możliwe szkolenie pod okiem wykwalifikowanej kadry

15:30 mini gry

17:00 zagramy wszyscy w “bieganego”

Podczas pikniku będzie przeprowadzana zbiórka. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na sprzęt rehabilitacyjny i rehabilitację Michała. 

Kim jest Michał ?        

Michał Mętlak cierpi na czterokończynowe porażenie spastyczne. Jest bardzo aktywny. Chętnie pojawia się na wydarzeniach kulturalnych i sportowych w mieście. Michał się nie poddaje i walczy o lepsze jutro pomimo, że dotyka go wiele przeciwności. Niestety w 2020 roku zaczęły się poważne kłopoty. Michał stracił czucie w nogach. Wcześniej mógł się na nich oprzeć i mimo wszystko jakoś mu pomagały w poruszaniu. Teraz nagle wszystko runęło… Nikt nie wiedział dlaczego. Lekarze obwiniali MPD, które miało dać taki rzut i uszkodzić nogi. Dopiero jednak wizyta w specjalistycznym zakładzie rehabilitacji w Mysłowicach pokazała, gdzie tak naprawdę tkwi przyczyna…. Winowajcą okazał się złamany trzon kręgu Th11, a także silna osteoporoza. Praca z rehabilitantami przynosi dobre rezultaty. Dzięki wysokiej klasy specjalistycznemu sprzętowi oraz fachowości terapeutów udało się postawić Michała na jego własne nogi. Co prawda tylko na kilka sekund, ale to sukces. Mały krok Michała jest niczym pierwszy krok człowieka na księżycu. Niestety, ta przynosząca świetne rezultaty rehabilitacja jest bardzo kosztowna i zdecydowanie przekracza  możliwości finansowe rodziny.
Z każdym rokiem rodzice Michała są coraz starsi. Mama Michała sama opiekuję się synem i mocno odczuwa skutki zdrowotne wielu lat poświęconych dorosłemu już dziecku. Po ludzku zaczyna brakować sił.

Dlatego prosimy o pomoc… liczy się każdy grosz, każda złotówka

Piknik został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego

Piknik charytatywny dla Michała

 

Zobacz Także:

Jakimi autami jeżdżą radni Zawiercia? Kto ma najnowsze, a kto nie ma?

Zabójstwo w Kroczycach – sprawca został zatrzymany

Kino plenerowe na Muszli Koncertowej – na ekranie “Billy Elliot”

Koncert przeciwko przemocy – Muzyczna Moc Kontra Przemoc

Maciej Maleńczuk w Zawierciu – już niebawem wystąpi w MOK

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *