Okradł sklepy w Zawierciu

Okradł sklepy w Zawierciu na 7 tysięcy złotych. Usłyszał 7 zarzutów

Okradł sklepy w Zawierciu na 7 tysięcy złotych – recydywista wszystkiego dokonał w lipcu. Ponadto, był w posiadaniu środków odurzających. Grozi mu surowa kara.

 

Okradł sklepy w Zawierciu na 7 tysięcy złotych. W miniony wtorek jednak wpadł w ręce policji. 43-letni recydywista próbował dokonać kradzieży na kwotę blisko 1200 złotych w jednej z drogerii przy ul. Piłsudskiego w Zawierciu. Został jednak zatrzymany przez ochroniarza. Policja zatrzymała dobrze znanego im złodzieja, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kilka dni wcześniej ten sam mężczyzna również usiłował okraść sklep. Ponadto, tego dnia posiadał przy sobie znaczne ilości środków odurzających. Po analizie okazało się, że jest to amfetamina, a z ilości jaką miał przy sobie- można było przygotować 30 działek dilerskich. Następnie okazało się, że ów mężczyzna dokonywał już podobnych kradzieży – artykułów spożywczych, ubrań oraz materiałów biurowych. Były to kradzieże na kwotę około 3 tysięcy złotych.

Łącznie, mężczyzna dokonał kradzieży na terenie Zawiercia na kwotę blisko 7300 złotych. Usłyszał już 7 zarzutów. 6 z nich dotyczy kradzieży w warunkach recydywy, a 1 posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to surowa kara. Mężczyzna obecnie znajduje się w areszcie, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Kodeks karny przewiduje bowiem następujące kary za w/w przestępstwa :

• Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

• Jeśli sprawca działa w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane mu przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

• Za posiadanie środków odurzających zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

 

Zobacz Także:

Bazylika mniejsza w Zawierciu otrzymała dofinansowanie na remont

Piknik Militarny w Zawierciu w najbliższy weekend- PROGRAM

Zaatakował ratowników medycznych podczas transportu

Zawiercie – dyżury aptek w Sierpniu 2023

Spektakle teatralne w Zawierciu i nie tylko – jesień w mieście zapowiada się ciekawie

Pomagamy Alicji z Zawiercia – trwa zbiórka na leczenie dziewczynki

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *