Hotelu Zawiercie

Konferencja dotycząca profilaktyki uzależnień i przemocy w Hotelu Zawiercie

W Hotelu Zawiercie odbyła się konferencja poruszająca tematykę profilaktyki uzależnień i przemocy w ramach „Planu Rozwoju Lokalnego Zawiercia na lata 2021-2030”

Podczas spotkania w Hotelu Zawiercie prelegentka Małgorzata Fatek – Skobel (specjalista terapii uzależnień, kierownik Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia od Alkoholu w Tarnowskich Górach) poruszyła tematykę uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz nałogów behawioralnych. W kolejnej części wystąpiła Iwona Woźniewska (socjoterapeutka, suicydolożka, założycielka gdańskiego Stowarzyszenia 180 stopni), która w kreatywny sposób przedstawiła narzędzia pracy służące przeciwdziałaniu przemocy oraz uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

 

W trakcie konferencji odbył się także panel ekspercki, podczas którego praktycy odpowiadali na pytania dotyczące ich codziennej pracy. Wśród ekspertów znaleźli się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu: Iwona Łukasik – specjalista pracy socjalnej, Joanna Maciąg – kierownik Świetlicy Środowiskowej, Anna Iłczyk – wychowawca świetlicy, Michał Janusz – psycholog i przedstawiciel komisji alkoholowej, Sylwia Marciszewska i Monika Chojnacka – pracownicy socjalni i streetworkerki ds. pracy z młodzieżą oraz Justyna Sztykiel – asystentka rodzin. Poza kadrą MOPS, w gronie zaproszonych gości znaleźli się: Prezes Stowarzyszenia Przystań Joanna Antas oraz koordynatorka do współpracy z profesjonalistami i instytucjami z ramienia Stowarzyszenia służb grup rodzinnych – Al Anon i lider ruchu samopomocowego na rzecz osób z problemami uzależnień.

 
Zdjęcia: Paula Sobota /źródło: UM Zawiercie

Zobacz Także:

Oszukał ekspedientkę w sklepie. Rozpoznajesz go?

Smolasty wystąpi w Zawierciu – Już w piątek

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu połączony z akcją charytatywną

Magiczne Andrzejki w Szkole Podstawowej numer 6 w Zawierciu.

Akcja ” Trzeźwość” w Zawierciu. Statystyki powalają.

Pascal prowadzi zbiórkę dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Zawierciu

Kaufland w Zawierciu zaprasza do udziału w bezpłatnym badaniu

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zawierciu obchodziła okrągły jubileusz

Kolejny fenomenalny spektakl w MOK Zawiercie – “Kumulacja, czyli….”

Dodatek elektryczny – od dziś można składać wnioski w Mops Zawiercie

 

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *