Drugi odcinek Obwodnicy Zawiercia

Drugi odcinek Obwodnicy Zawiercia – niebawem ruszy budowa

Drugi odcinek Obwodnicy Zawiercia to odcinek długości 7,5 km biegnący do ronda w Żerkowicach. Niebawem ruszy budowa.

 

Drugi odcinek Obwodnicy Zawiercia do odcinek rozpoczynający się na węźle Kromołów, biegnący do ronda w Żerkowicach. To ostatnie powstanie bowiem w ramach obwodnicy Kroczyc, na którego budowę już otrzymano pozwolenia.

W procedurze przetargowej na budowę drugiego odcinka obwodnicy Zawiercia w ciągu drogi dk-78 udział wzięło 10 firm. Najniższą ofertę zaproponowała firma Polaqua  z Piaseczna, która zaproponowała cenę 234 mln złotych. GDDKiA natomiast zamierzało przeznaczyć na budowę tej części ponad 350 mln złotych. Inwestycja ta uzyskała już pozwolenie na budowę, więc niebawem można spodziewać się rozpoczęcia prac. Projekt jest już bowiem gotowy. Będzie to najwyższej klasy droga dwupasmowa wraz z poboczami.

Z kolei pierwszy etap obwodnicy Zawiercia – a konkretnie 17,7 km drogi dwupasmowej jest już dobrze za półmetkiem. Wykonawcami prac są firmy Mirbud S.A. oraz Kobylarnia S.A. Ten odcinek będzie się łączył z obwodnicą Siewierza.

Obwodnica Zawiercia to bardzo długo wyczekiwana inwestycja w naszym mieście, głównie dla mieszkańców. Jej powstanie znacznie zmniejszy natężenie ruchu (głównie samochodów ciężarowych) w mieście, co bywa bardzo uciążliwe dla mieszkańców naszego miasta.

Warto zaznaczyć, że budowę obwodnicy udało się rozpocząć dopiero podczas obecnej kadencji władzy w mieście, tj. w 2022 roku.  Mimo, iż temat budowy obwodnicy Zawiercia powracał jak bumerang od wielu lat, to wcześniej nie udawało się rozpocząć jej budowy. Prace są już bardzo zaawansowane, w związku z czym już za jakiś czas będziemy mogli cieszyć się nowoczesną obwodnicą. 

 

Źródło i foto: www.muratorplus.pl

 

Zobacz Także:

Koniec nocnych dyżurów aptek – Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany

Wybory na prezydenta Zawiercia – odbędzie się druga tura

Gmina Włodowice ma nowego burmistrza. Dorota Wnuk wygrała w I turze

Urodziny Zawiercia 2024. Wiemy kto wystąpi na scenie

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

Oddział Neurologiczny w Zawierciu z Pododdziałem Udarowym zmodernizowany

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *