Elemental

Elemental Zakończył Pierwszy Etap Rekrutacji w Zawierciu

Elemental, lider w dziedzinie „urbanmining”, czyli „miejskiego górnictwa” zakończył pierwszy etap rekrutacji do swojej nowej fabryki w Zawierciu, której budowa częściowo sfinansowana została przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Zatrudnienie znalazło już 120 osób z Zawiercia i okolic.

 

W toku procesu rekrutacyjnego Elemental musiał zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami, szczególnie w kontekście poszukiwania pracowników o specjalistycznych kwalifikacjach.

 

„Chcieliśmy znaleźć osoby z doświadczeniem w branży metalurgicznej i chemicznej, posiadające zarówno kompetencje merytoryczne, jak i zaangażowane w pracę zespołową” – wyjaśnia Adam Klyszcz, HR Manager spółki Elemental Strategic Metals.

 

Żeby pozyskać wykwalifikowanych pracowników firma musiała podjąć dodatkowe wysiłki.. „Zatrudnienie ponad 100 osób wymagało od nas wielu godzin pracy, setek rozmów kwalifikacyjnych oraz wykorzystania różnorodnych kanałów rekrutacyjnych, od tradycyjnych ogłoszeń po współpracę z agencjami rekrutacyjnymi” – dodaje Adam Klyszcz, HR Manager.

 

Chcemy, aby nasi pracownicy czuli się dobrze w miejscu pracy i mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności” – podkreśla Adam Klyszcz. Elemental Strategic Metals zatrudnia w Zawierciu już 120 pracowników. „W tym roku planujemy zwiększyć tę liczbę o jeszcze około 30 osób. Docelowo pod koniec 2024 r. zespół będzie liczył około 150 ludzi”.

Elemental planuje kontynuację rekrutacji, zwłaszcza na stanowiska operacyjne, takie jak pracownicy utrzymania ruchu i operatorzy urządzeń produkcyjnych.

 

Elemental Strategic Metals Sp. z o.o, bo o nim tutaj mowa, zajmuje się recyklingiem akumulatorów litowo – jonowych. Ten największy w Europie zakład znajduje się w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu przy ul. Podmiejskiej. Cały kompleks 7 budynków to powierzchnia około 23 500 m2. W ich skład wchodzą: biurowiec, portiernia,  hale recyklingu baterii LIBs, pirometalurgii oraz rafinacji;  magazyn baterii z warsztatem, a także oczyszczalnia ścieków technologicznych. Zakład zajmuje się pozyskiwanie tzw. czarnej masy ze zużytych już akumulatorów elektrycznych. Następnie z pozyskanych materiałów są produkowane nowe akumulatory. Jest to jeden z pierwszych, a zarazem największy zakład tego typu w Europie. Będzie miał bowiem ogromne znaczenie strategiczne dla rynku recyklingu w Europie. Zakłada się, że do 2040 roku aż 80% surowców potrzebnych do produkcji akumulatorów litowo-jonowych będzie pochodziła właśnie z recyklingu. Jest to zatem ogromna szansa rozwoju dla Zawiercia.

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak z wizytą w Elemental w Zawierciu

Ślubowanie nowego Burmistrza i Radnych we Włodowicach

HAU – HAU SHOW w Zawierciu – ZMIANA TERMINU !

Galeria handlowa w Zawierciu – ruszyła budowa galerii Brama Jury

Anna Nemś przegrała sprawę w sądzie z Urzędem Miasta – żądała 170 tys.zł. odszkodowania

„Policjant, który mi pomógł” – konkurs ogólnopolski Komendy Głównej Policji

 

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *