powiecie zawierciańskim

Atak zimy na w powiecie zawierciańskim. Zima znów zaskoczyła kierowców?

Atak zimy w powiecie zawierciańskim. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin odnotowano obfite opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne, a także bardzo silny wiatr. Chodniki są zasypane, a białe drogi – paraliżują ruch w mieście i na głównych trasach.

 

W samym  powiecie zawierciańskim spadło ok. 15-20 cm śniegu i cały czas sypie. Termometry skazują minus 1 stopień. Taka aura wystarczyła, by na chodnikach i drogach zrobiło się ślisko. O ile przechodnie sobie jakoś radzą, o tyle kierowcy muszą bardzo uważać. Na jezdni leży błoto pośniegowe – nawet na głównych drogach.

Trudne warunki były przyczyną już pierwszych kolizji oraz śmiertelnego wypadku .

 

Jak  informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu

W niedzielę 11.12.2022 r. około godziny 12:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Huta Szklana.

Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia stwierdziło dwa rozbite samochody znajdujące się w przydrożnym rowie.

Dwoma pojazdami podróżowało łącznie 7 osób. Z czego w jednym 4, a w drugim 3. 4 osoby podróżujące jednym z samochodów opuściły pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia i nie wymagały pomocy medycznej.

3 nieprzytomne osoby (w tym jedno dziecko) zostały uwięzione w rozbitym pojeździe.

Strażacy, aby uzyskać dostęp do osób poszkodowanych musieli wykorzystać narzędzia hydrauliczne. Niestety pomimo długiego wysiłku służb ratunkowych, jedna osoba zginęła, a pozostałe dwie (w tym dziecko) przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego i przetransportowano do szpitala.

 

Atak zimy w powiecie zawierciańskim, to niestety nie tylko kolizje. Pełne ręce roboty mają strażacy. Od wczoraj w całym powiecie nie ma chyba żadnej jednostki OSP, która nie była zadysponowana do powalonego drzewa na drogę lub śnieżnych zwisów.

Niektóre dachy przy głównych ulicach miasta wyglądają jak pole minowe. Chwila naszej nieuwagi i na głowę spać może śnieżny zwis. Oblodzone czapy mogą wyrządzić krzywdę ludziom lub uszkodzić zaparkowane pod nimi samochody.

Okazuje się, że mieszkańcy domów prywatnych często nie są świadomi, że ich obowiązkiem jest odśnieżenie chodnika przed domem. Często odśnieżają wyłącznie fragment, z którego korzystają. Podobnie wygląda sprawa z soplami zwisającymi z dachów. Za ich usunięcie również odpowiedzialni są właściciele budynków. W przypadku nieodśnieżonego chodnika   grozi mandat w wysokości 100 zł, a w przypadku sopli, które zagrażają życiu mandat może wynieść nawet 500 zł.

Zawiercianom przypominamy, aby w zimie zachowali nadzwyczajną ostrożność. Patrzmy nie tylko pod nogi, ale obserwujmy również to co dzieje się nad nami.

Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych. Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!

    Przyślij je na adres kontakt@kulturalnezawiercie.pl  Wyślij za pomocą Facebooka Kulturalne Zawiercie

 

Zobacz Także:

Oszukał ekspedientkę w sklepie. Rozpoznajesz go?

Smolasty wystąpi w Zawierciu – Już w piątek

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu połączony z akcją charytatywną

Magiczne Andrzejki w Szkole Podstawowej numer 6 w Zawierciu.

Akcja ” Trzeźwość” w Zawierciu. Statystyki powalają.

Pascal prowadzi zbiórkę dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Zawierciu

Kaufland w Zawierciu zaprasza do udziału w bezpłatnym badaniu

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zawierciu obchodziła okrągły jubileusz

Konferencja dotycząca profilaktyki uzależnień i przemocy w Hotelu Zawiercie

Dodatek elektryczny – od dziś można składać wnioski w Mops Zawiercie

Konferencja dotycząca profilaktyki uzależnień i przemocy w Hotelu Zawiercie

Jazzowe święta w MOK Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *