Znęcała się nad adoptowanym psem

Znęcała się nad adoptowanym psem – grożą jej 3 lata więzienia

Znęcała się nad adoptowanym psem- 43-latka z powiatu zawierciańskiego była członkiem związku kynologicznego i hodowała też inne psy.

 

Znęcała się nad adoptowanym psem- teraz może trafić na 3 lata do więzienia. Mowa tutaj o 43-letniej mieszkance powiatu zawierciańskiego, która 10 lat temu adoptowała z jednego ze śląskich schronisk suczkę rasy mieszanej (w typie Cane Corso). Suczka, której właścicielką była owa kobieta, trafiła do schroniska dla zwierząt w Zawierciu w czerwcu tego roku. Przyniosła ją tam postronna kobieta, która zauważyła błąkającego się na ulicy psa. Okazała się nim właśnie opisana wyżej suczka. Była jednak okropnie zaniedbana i wychudzona. Jej waga bowiem była aż o połowę niższa niż powinna wynosić u psa tej rasy i w tym wieku. Ponadto, suczka miała zapalenie spojówek, a na jej uszach nie było sierści. Na ciele z kolei posiadała liczne otarcia.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Zasięgnęli w tym celu również opinii biegłego, który niezaprzeczalnie potwierdził fakt, że wobec psa stosowano znęcanie się – znajdował się bowiem w stanie rażącego wychudzenia. Policjanci bez trudu dotarli do poprzedniej właścicielki psa.

43-letnia mieszkanka powiatu zawierciańskiego okazała się również być członkiem związku kynologicznego i posiadała również inne psy innych ras.

Dowody, jakie udało się zabezpieczyć pozwoliły na przedstawienie jej zarzutów znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej kara 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie / Schronisko dla zwierząt w Zawierciu.

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *