Zawiercie

Zawiercie. Padł rekord podczas 31. finału WOŚP

Zawiercie. Padł rekord podczas finału WOŚP. Podczas 31. Finału WOŚP zebrano już ponad 133 tysięcy 500 złotych – to jeszcze nie koniec.

 

Zawiercie po raz kolejny zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i po raz kolejny ustanowiło rekord. Na koncie już jest ponad 133 tysięcy 500 złotych, a wciąż nie zakończyły się licytacje. Zawiercianie mają ogromne serca!

W tym roku Orkiestra grała na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy . Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W tym roku, w dniu finału, nie zabrakło na ulicach miasta wolontariuszy. Nie zabrakło także wielu atrakcji. Wśród nich było na przykład morsowanie. Podczas finału WOŚP w Zawierciu, grupa Jurajskie Morsy zebrała pokaźną kwotę.

 

JURAJSKIE MORSY zebrały wczoraj ponad 12 tysięcy 500 złotych – podaje Patryk Drabek, szef sztabu WOŚP w Zawierciu.

 

Najmłodsi  mieszkańcy  mogli  podziwiać podczas niedzielnego finału WOŚP w Zawierciu umiejętności taneczne zaprezentowane prze najmłodszych artystów z Przedszkola nr 1, Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Zawierciu, Przedszkole nr 5 w Zawierciu, Przedszkole Nr 6 w Zawierciu, Przedszkole nr 7 w Zawierciu, Przedszkole nr 15 “Ekolaczki”, a także uczniów z Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierbce oraz wziąć  udział w kreatywnych warsztatach przygotowanych przez Mops Zawiercie oraz Bibliotekę.

 

Natomiast na parkingu pod Miejskim Ośrodkiem Kultury, można było podziwiać  w tzw . strefie strażackiej samochody bojowe takich jednostek OSP jak-  OSP Marciszów, OSP KSRG Żerkowice, OSP Kromołów i OSP Karlin. Uczestniczyć również w kursie  pierwszej pomocy z Jura Rescue Team s.c..

 

Finał WOśP Zawiercie bez koncertów oraz tradycyjnego światełka do nieba to nie prawdziwy WOŚP.

 

Na scenie zawierciańskiej podczas chłodnego wieczoru było naprawdę gorąco, a to za sprawą  Kabaret Czwarta Fala, B-QLL, Letni, Chamski oraz tradycyjnego Światełko do nieba.

 

Zobacz Także

Zawierciańska porodówka najlepsza w kraju – Ranking Szpitali „Rodzić po Ludzku”

Koncert Eleni z okazji 45-lecia zespołu w Zawierciu

Od początku roku zatrzymano ponad 41 pijanych kierowców

Zdjęcia: Miasto Zawiercie / OSP Żerkowice/ Biblioteka/ Mops Zawiercie

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *