prawa jazdy w Zawierciu

Niska zdawalność prawa jazdy w Zawierciu

Czym może być  spowodowana Niska zdawalność prawa jazdy w Zawierciu? – jedni mówią – „bo WORDY zarabiają na egzaminach” a drudzy – „stres oraz  emocje biorą górę”.

 

W jednym z programów TVN Turbo poruszono sprawę wyjątkowo niskiej zdawalności egzaminów na prawo jazdy w Polsce.  Średni wynik zdawalności praktycznego egzaminu na prawo jazdy wynosi  tylko 35%.

A jak wygląda zdawalność prawa jazdy w Zawierciu?

 

Na to pytanie odpowiedział  nam Grzegorz Nowak Kierownik Wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych WORD w Częstochowie….

 

Odpowiadając na Państwa zapytanie dotyczące statystyk zdawalności z  egzaminów teoretycznych i praktycznych na prawo jazdy przeprowadzanych  WORD w Częstochowie w Oddziale Terenowym w Zawierciu uprzejmie informuję, że od dnia rozpoczęcia działalności ośrodka egzaminowania w

Zawierciu tj. od dnia 29.05.2023r. do dnia 30.09.2023r. statystyki  zdawalności przedstawiają się następująco:

średnia zdawalność z egzaminów teoretycznych w zakresie tzw. kategorii motocyklowych tj.

A,A1,A2 i AM prawa jazdy wyniosła 72%, zaś z egzaminów praktycznych 28%.  W odniesieniu do egzaminów w zakresie kat.B prawa jazdy – zdawalność z  teorii wyniosła 53%, a z egzaminów praktycznych 28%.

 

Największym problemem dla kursantów nie jest sama trudność egzaminu. Raczej bycie ocenianym przez egzaminatora, którego się nie zna, czyli wcześniej wspomniany stres oraz  emocje.

W praktyce na pierwszy plan wysuwają się wymuszenia. Do tego dochodzą też takie typowe proste błędy, jak na przykład brak włączenia świateł, niezapięcie pasów. I to jest też chyba poniekąd związane ze wspomnianym przeze mnie już stresem. Czasami kursanci za bardzo się spieszą na egzaminie, zapominając jakby, że nie mogą porównywać się do takich typowych, zwykłych kierowców, nie tylko ze względu na brak doświadczenia, co za tym idzie mniejszymi umiejętnościami. Ale że cały czas podczas egzaminu są im wydawane polecenia, które gdzieś tam ten kursant musi przetworzyć w głowie, w miarę szybko wykonać i to jest chyba powód tego, że troszkę się tym stresują informuje  nas  nieoficjalnie pracownik WORD-U

 

Najwyższa Izba Kontroli oraz organizacje społeczne potwierdzają, że głównym źródłem utrzymania WORD-ów są egzaminy.  Aż 88% przychodów to właśnie te, które wpłynęły w ramach opłat egzaminacyjnych. Ponad 60% ich przychodów to opłaty za egzaminy poprawkowe.

 
Foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Sezon grzewczy w Zawierciu 2023/2024 rusza od dziś

Remont MOK Zawiercie będzie możliwy – Prezydent pozyskał ogromne dofinansowanie

Policja poszukuje rowerzysty, który uszkodził samochód

Nowa hala sportowa w Zawierciu przy SP 9 oficjalnie otwarta

Agnieszka Mrozińska w MOK Zawiercie – spektakl “Sielska wpadka”

Zawiercie – dyżury aptek w Październiku 2023

Nowy tomograf w zawierciańskim szpitalu już dostępny dla pacjentów

Policja zatrzymała złodzieja – odpowie za szereg przestępstw

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *