Warty Zawiercie

Wychowanek Warty Zawiercie dołączył do AS Romy

Jordan Majchrzak dołączył do pierwszej drużyny AS Romy. To wychowanek Warty Zawiercie

 

Piłkarska przygoda Jordana Majchrzaka zaczęła się w Warcie Zawiercie. To tam pobierał pierwsze lekcje futbolu i to tam po raz pierwszy można było dostrzec, że ma duży talent. W 2014 roku, gdy miał niespełna 10 lat, przeniósł się do Dąbrowy Górniczej, gdzie najpierw występował w klubie Silent, a potem w MUKP.

Następnie przyszedł czas na akademię Rozwoju Katowice, z której wypłynął m.in. Arkadiusz Milik. Dziś młodych graczy katowickiego klubu obserwują znacznie silniejsze kluby i tak doszło do tego, że Majchrzak dwa lata temu trafił do Legii Warszawa. Grał w tamtejszej akademii, występował też w drużynie do lat dziewiętnastu i w drugiej drużynie warszawskiego klubu.

Nie zdążył jednak zadebiutować w pierwszym zespole, gdyż został wypożyczony do włoskiego klubu. Grał na razie w Romie M19 (wystąpił w trzech meczach). Teraz został natomiast dostrzeżony przez słynnego portugalskiego trenera, który nie boi się stawiać na młodych zawodników. 

Wspomniane wypożyczenie obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Gdyby Jordan Majchrzak przekonał do siebie Jose Mourinho, to wtedy Legia otrzyma za niego około 600-700 tys. euro.

 
Źródło: Warta Zawiercie/ Legia Warszawa/ własne

 

Zobacz Także:

Galowy Koncert Noworoczny w MOK Zawiercie

Ralph Kaminski wystąpi w Zawierciu

Nowy zakład pracy w Zawierciu – zatrudni blisko 150 osób

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu

Schronisko w Zawierciu: Prezydent apeluje o zakup karmy, zamiast fajerwerków.

Harmonogramy odbioru odpadów w 2023 roku w Zawierciu

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *