WTZ w Zawierciu

WTZ w Zawierciu obchodzi 20-lecie swojej działalności

WTZ  w Zawierciu czyli Warsztat Terapii Zajęciowej świętuje swoje dwudziestolecie. Z tej okazji zorganizował uroczystą galę w Miejskim Ośrodku Kultury, w której wzięli udział uczestnicy i ich rodzice, pracownicy oraz zaproszeni goście.

 

Podczas pierwszej  części  gali mogliśmy usłyszeć wiele  dobrych słów oraz życzeń od przedstawicieli  władz  miasta, powiatu oraz stowarzyszeń  współpracujących z WTZ w Zawierciu .

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne, które stanowiły wspaniały występ teatralny i wokalny w wykonaniu uczestników WTZ. W świat magii wprowadził gości Iluzjonista Paweł Kwiecień.

Goście mogli także zobaczyć m.in. wystawę prac malarskich i ceramicznych podopiecznych zawierciańskiego Warsztatu.

 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawierciu

Głównym celem działalności WTZ w Zawierciu  jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, który ma przyczynić się do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, aktywnego uczestnictwa w najbliższym środowisku oraz podjęcia pracy.

Ze środków PFRON znajdujących się w dyspozycji powiatu dofinansowana jest działalność dwóch Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach i Zawierciu. Placówki te oferują usługi w postaci terapii zajęciowe dla 65 osób niepełnosprawnych.

Uczestnikiem WTZ może być osoba niepełnosprawna w znacznym stopniu niepełnosprawności lub umiarkowanym z przyczyn upośledzenia umysłowego i chorób psychicznych posiadająca wskazanie w orzeczeniu o niepełnosprawności wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności o konieczności terapii zajęciowej. Wskazanie to dotyczy wyłącznie tych osób, które nie są zdolne do wykonywania pracy zawodowej nawet na chronionym rynku pracy.

Zajęcia odbywają się w 5-ciu osobowych grupach 5 razy w tygodniu po 7 godzin.

Foto: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

 

Zobacz Także:

Policja Zawiercie przypomina o obowiązku odśnieżenia samochodu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę.

Atak zimy na w powiecie zawierciańskim. Zima znów zaskoczyła kierowców?

Spotkanie licealistów z policjantami w ramach profilaktyki uzależnień

Uczestnicy Klubu Seniora pomagają zwierzętom ze schroniska w Zawierciu

Niedziela handlowa w Zawierciu. Kiedy sklepy będą otwarte?

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *