Policja Zawiercie

Policja Zawiercie przypomina o obowiązku odśnieżenia samochodu

Policja Zawiercie przypomina o obowiązku odśnieżenia samochodu.Zalegający na masce i na dachu śnieg stanowi poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Policja Zawiercie przypomina o obowiązku odśnieżenia samochodu.Zalegający na masce i na dachu śnieg stanowi poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za nieodpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości do 3 tysięcy złotych.O czym zatem należy pamiętać odśnieżając samochód?

Nieodśnieżony samochód stanowi zagrożenie dla pozostałych użytkowników drogi. Ograniczona widoczność może być przyczyną wielu niebezpiecznych kolizji. Nie dotyczy to jedynie aut całkowicie pokrytych śniegiem, ale także tych, które odśnieżono jedynie częściowo. Wielu kierowców usuwa puch jedynie z szyb, pozostawiając sporą czapę na dachu. Ta, podczas jazdy może osunąć się z rozgrzanej karoserii. Jeśli nie zaskoczy samego kierującego pojazdem może przestraszyć osobę prowadzącą pojazd za nim. Nierzadko niestety zdarza się, że śnieg spadający z dachu ciężarówek spycha do rowu samochód jadący z tyłu.

 

Policja Zawiercie przypomina, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania i sygnalizacji. Przy oczyszczaniu samochodu nie zapominajmy także o tablicy rejestracyjnej i lusterkach. Również klosze przednich i tylnych świateł powinny być czyste. Kto nie dopełni tego obowiązku, może zostać ukarany przez policjantów mandatem w wysokości do 3 tys. zł.

 

Zobacz także

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zawierciu po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę.

Atak zimy na w powiecie zawierciańskim. Zima znów zaskoczyła kierowców?

Uczestnicy Klubu Seniora pomagają zwierzętom ze schroniska w Zawierciu

Uczennica I LO z Zawiercia finalistką konkursu historyczno-literackiego

Niedziela handlowa w Zawierciu. Kiedy sklepy będą otwarte?

Muzyczny stand-up Joanny Kołaczkowskiej w Mok Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *