W Zawierciu

W Zawierciu powstanie Kompleks handlowo-usługowy + Biedronka

Wiemy już, jak będzie wyglądać nowy obiekt handlowy w Zawierciu, który powstanie na działce przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jałowcowej.

 

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jałowcowej w Zawierciu ruszyła budowa centrum  handlowego, które będzie się składać z trzech budynków wraz z infrastrukturą techniczną wewnętrzna i zewnętrzną.

Na wizualizacjach widzimy trzy budynki, w których między innymi znajdować się  będzie Biedronka. Kto będzie najemcom pozostałych lokali, niestety inwestor nie chce zdradzić  jeszcze.

Autorem koncepcji architektonicznej projektu centrum handlowego w Zawierciu jest pracownia NOVA PROJEKT z Katowic. To dynamicznie rozwijające się biuro architektoniczne założone przez Tomasza Korka w 2001 roku. Dzięki profesjonalizmowi, dokładności oraz szybkości w działaniu bardzo szybko znalazła uznanie na śląskim rynku budowlanym.

 

Kilka tygodni temu na terenie przy ul. Wojska Polskiego i Jałowcowej wycięto większość drzew i krzewów. To znak, że już wkrótce mogą ruszyć prace budowlane.

w zawierciu

 

Wizualizacja i trochę szczegółów technicznych dotyczących inwestycji przedstawiamy poniżej.

Pawilon usługowy – Biedronka
Zaprojektowano wolnostojący budynek parterowy o rzucie w kształcie prostokąta z wysuniętym fragmentem prostokątnym w rejonie strefy dostaw.
Dach budynku płaski. Elewacje budynku zaprojektowano jako wykończone tynkiem z boniowaniem w stonowanej kolorystyce (biel i odcienie szarości). Rejon wejścia został wyeksponowany poprzez żółty portal z blachy, lamele aluminiowe oraz przeszkloną fasadę.
Funkcja usługowa – kategoria obiektu XVII – budynek usługowo-handlowy B750 sieci BIEDRONKA.

———–

Pawilon handlowo-usługowy
Zaprojektowano wolnostojący budynek parterowy o rzucie zbliżonym do trapezu z wysuniętym zadaszeniem nad strefą wejściową.
Dach budynku płaski, wysunięty nad elewację frontową. Elewacje budynku zaprojektowano jako wykończone płytami warstwowymi w stonowanej kolorystyce – odcienie szarości oraz systemową fasadą szklaną.
Funkcja usługowa – kategoria obiektu XVII – budynek usługowo-handlowy.

Powierzchnia działki: 21245 m²

Powierzchnia zabudowy: 4979,35 m²

Powierzchnia użytkowa: 1007,06 m² + 3626,95 m²

Kubatura: 6643,06 m³ + 26551,63 m³

Liczba kondygnacji: 1

Lokalizacja: Zawiercie, ul. Jałowcowa, Wojska Polskiego

 

Drodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także:

Wiemy kto wystąpi podczas święta gminy Ogrodzieniec 2023

Kolejne mieszkania w Zawierciu już w przyszłym roku

Egzaminy na prawo jazdy w Zawierciu – za nami pierwsze egzaminy

Obwodnica Poręby i Zawiercia – co dzieje się na placu budowy

Nowy sklep Rossmann w Zawierciu powstanie przy sklepie Lidl

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *